11 yıllık hasret bitti

MFÖ yeni albüm çıkardı. 11 Yıllık hasret bitti.
MFÖ yeni albüm çıkardı. 11 Yıllık hasret bitti. "Kendi Kendine"

Türkiye’nin efsane grubu MFÖ, 11 yıl ardından ‘Kendi Kendine’ isimli yeni albümle müzikseverin karşısında

11 yıllık hasret bitti

11 yıl hasret sona erdi. Yeni albüm çıkaran MFÖ, ilk defa akustik bir çalışma hazırladı. Fuat Güner, “Gitarlarımızı aldık, aranjörsüz ve stüdyo endişesi olmadan, evimizde güzel bir albüm yaptık. Bu, MFÖ tarihinde bir milat” dedi.
Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur, 12 şarkılık bir projeye imza attı. Albüm, bugün DMC etiketiyle raflardaki ve dijital platformlardaki yerini aldı.

Altı ayda hazırlanan ve tamamı akustik olan parçaların 10 tanesinin sözü Mazhar Alanson imzası taşıyor. Kayıtları Güner’in evindeki stüdyoda gerçekleştiren ekip, klasik sound’unun dışında farklı bir çalışma hazırladı.
Albümle ilgili duygularını paylaşan Alanson, “Akustik ve yumuşak bir çalışma oldu. Hiç elektronik enstrüman kullanmadık. Müzik hayatımızda bir dönüm noktası oldu” dedi. Güner’se şunları söyledi: “Gitarlarımızı aldık, aranjörsüz ve stüdyo endişesi olmadan, evimizde içimize sinen güzel bir albüm yaptık. Bu, MFÖ tarihinde bir milat.” Uğur da, “Şarkılarımız herkesin ruh haline de iyi gelecek. Hep beraber çalıp söyledik, sahnede plaktakinin aynısını icra edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Önceki İçerikReferans‘tan görkemli davet
Sonraki İçerikSerdar Ortaç’a dava açtı