23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan coşkuyla kutlandı

’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da çoşkuyla kutlandı.

Alanya'da 23 Nisan coşkusu

Hükümet Meydanı önündeki kutlamaya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, idari birim amirleri ile siyasiler, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Alanya'da 23 Nisan coşkusu -2

Milli Eğitim Müdürü Er’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan programda sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. İskeledeki Şelale Meydanı’nda devam eden program Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ile Belediye Başkanı Yücel’in katılımcıların bayramını kutlamasıyla başladı. Tekrar saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Sema Eray Erdem Orta Okulu Müdürü Murat Ergin Gözütok, Atatürk’ün ülkenin gelişip yükselmesinin çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesiyle sağlanacağına olan inancının her fırsatta vurguladığını söyledi.

Gözütok, “İlk meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 günü ulusumuza çocuk bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir. Türk milleti dün gibi olduğu gibi bugün de Atatürk ilk ve devrimlerinden ayrılmayacak, cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız akıl ve bilim ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir. Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak geecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur” dedi. Bir öğrencinin İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okumasının ardından program şiirler, halk oyunları gösterileri, anaokulu öğrencilerinin gösterileri, mehteran marşları, jimnastik gösterileriyle devam etti.

Alanya'da 23 Nisan coşkusu -3

ALanya İlçe Milli eğitim Müdürü Hüseyin Er
Alanya İlçe Milli eğitim Müdürü Hüseyin Er

Alanya'da 23 Nisan coşkusu -4

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Alanya'da 23 Nisan coşkusu -5

Alanya Beşiktalılar Derneği Başkanı Sadık Dizdaroğlu

Alanya'da 23 Nisan coşkusu -8

Alanya'da 23 Nisan coşkusu -5

Alanya'da 23 Nisan coşkusu -6

Alanya'da 23 Nisan coşkusu -10

Önceki İçerikDoğum gününü Nispet’te kutladı
Sonraki İçerikEkim’de bayram coşkusu