Adliye çıkışı vatandaşlar tarafından yuhalandı

ahmet kural adliye çıkışı

Şarkıcı Sıla’ya dayak attığı iddiaları için adliyeye gelip ifade veren oyuncu Ahmet Kural, çıkışta vatandaşlar tarafından yuhalandı.

Ahmet Kural soruları yanıtsız bıraktı

Sıla Gençoğlu’na şiddet uyguladığı iddia edilen ve hakkında 3 ay uzaklaştırma kararı alınan Ahmet Kural, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda ifade verdi. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kural’ın vatandaşlar tarafından yuhalanması dikkat çekti.

SILA YAKLAŞMAMA KARARI ALDIRMIŞTI

Şarkıcı Sıla Gençoğlu, fiziksel şiddet gördüğünü iddia ettiği oyuncu sevgilisi Ahmet Kural’dan şikayetçi olmuştu. Ünlü şarkıcı, mahkemeden, Kural’ın 3 ay süresince kendisine yaklaşmamasına yönelik koruma kararı aldırdı. İfade verme işleminin ardından adliye çıkışında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Gençoğlu, “Bir hukuki sürecin içindeyiz. Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Zamanı gelince zaten konuşacağız. Savcılığa ifade vermeye geldim. Ahmet Kural’dan şikayetçiyim” ifadelerini kullanmıştı.

ahmet kural adliye çıkışı

ADLİYE ÇIKIŞI AÇIKLAMA YAPTI

Ahmet Kural adliye çıkışı, “Konuyla ilgili açıklamalarımı resmi makamlara vereceğimi söylemiştim. Haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha kötüdür” dedi.

“HAKSIZ OLMAK HAKSIZLIĞA UĞRAMAKTAN DAHA ACIDIR”

Hakkında 3 ay uzaklaştırma kararı çıkarılan Ahmet Kural ise “Konuyla ilgili açıklamaları sadece resmi makamlara yapacağımı söylediğim gibi sadece savcıya ifade verdi. Türk adaletine güveniyorum, yargı süreci devam ediyor. Benim için yeni bir başlangıç her anlamda. Adım böyle bir konuyla anıldığı için herkesten bir kez daha çok özür diliyorum. Bu yaşananlar için de asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum. ‘Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır.” dedi.

“TOPLUM TEK TARAFLI BİLGİLENDİRİLMİŞTİR”

Adliyeden ayrılan Kural’ın avukatı açıklamasında şunları söyledi: “Manipülasyon sürecinde ısrarla müvekkilimin ifade vermediğini belirtmiştim. Sadece yargı merciilerine ifade vereceğini söyledik. Toplum tek taraflı bilgilendirilmiştir.

“SILA HANIM’IN AVUKATINI BAROYA ŞİKAYET EDECEĞİM”

Sıla Hanım’ın avukatı ile ilgili İstanbul barosuna şikayette bulunacağım. Asılsız iddia ve ithamlar için de her kişi ve kurum hakkında yasal sürece başlıyoruz.”

VATANDAŞLAR YUHALADI

Ünlü oyuncunun gerek açıklama yaparken gerekse adliyeden ayrılırken alandaki vatandaşlar tarafından yuhalanması dikkat çekti.

Önceki İçerikİfade için adliyeye giden Ahmet Kural soruları yanıtsız bıraktı
Sonraki İçerikÇYDD Bahar Kermesi başladı