AHEP’li gençlerden 10 Kasım ziyareti

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) öğrencileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. Yıldönümü anısına üniversite binasında tören düzenledi.
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) öğrencileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. Yıldönümü anısına üniversite binasında tören düzenledi.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP)  öğrencileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümü anısına üniversite binasında düzenledi. AHEP’li gençler, Atatürk Evi’ni de ziyaret etti.

AHEP 10 Kasım-4

Alanya HEP Üniversitesi ve Sosyal Aktiviteler ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu (SASST) öğrencilerinin katkısıyla düzenlenen tören Mor Salon’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Tören, öğrencilerin hazırladıkları konuşmalar, video gösterimleri ve şiir sunumu ile devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Kurucu Rektör Prof. Dr. Erol Sayın, “Böyle günlerde yas tutmak yerine, Atatürk’ü anlamak ve anlatmak gerekir” dedi.

AHEP 10 Kasım-2

Mor Salon’da düzenlenen etkinliğin ardından Alanya HEP Üniversitesi Türkoloji Araştırmaları Topluluğu (TÜAT) ve Uluslararası İlişkiler Ofisi öğrencileri de Alanya Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

AHEP 10 Kasım
Gençler 10 Kasım anısına, Alanya’da bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

Alanya Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene katılan Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner günün anlam ve önemine ilişkin sosyal medya hesahından “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, saygı, minnet ve özlemle anıyoruz…” mesajını yayınladı.

Önceki İçerikGülçin Güner ve Burhan Sili Ankara’daydı
Sonraki İçerikİkizler Malezya’da şampiyon oldu