Ahmet Arslan birincilikle döndü

ahmet-arslan
Alanya'lı dünya şampiyonu atlet Ahmet Arslan yaklaşık bin sporcunun katıldığı Red Bull 400 yarışlarında birinci oldu.

 

Alanya’lı dünya şampiyonu atlet Ahmet Arslan yaklaşık bin sporcunun katıldığı Red Bull 400 yarışlarında birinci oldu.

ahmet-aslan-1-oldu

Almanya’nın Titisee-Neustadt şehrinde, 400 metre yokuş yukarı yapılan tek koşu yarışı olan Red Bull 400 Dünya Şampiyonası, 40 farklı ülkeden binin üzerinde sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Organizasyonda erkeklerde Ahmet Arslan, 03.31.01’lik derecesiyle ilk sırada yer aldı. Alman Anton Palzer, 03.32.09 ile ikinci olurken, Avusturyalı Jakob Mayer de 03.35.04’lik derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

Kadınlarda Türkiye adına yarışan Ece Bakıcı, 05.42.07’lik derecesiyle altıncı oldu. Bu kategoride Japon sporcu Yukari Tanaka, 04.54.02 ile birinci, Slovak Katarina Lovrantova 05.02.04’lük derecesiyle ikinci, Alman Sarah Mittelberger ise 05.21.00 ile üçüncü sırada yer aldı.

ahmet-aslan

Yarışla ilgili açıklama yapan Alanyalı atlet Ahmet Arslan şöyle konuştu:

“Sezona çok geç başlayabildim ve istediğim gibi antrenman yapamadım ama her şeye rağmen kazanmak gelecek yarışlar için büyük motivasyon oldu. Rakiplerim benden çok daha önce yarış koşmaya başladı ve form olarak iyi seviyeye ulaştı. ‘Red Bull 400 Yarışları’nda artık rekabet çok üst düzeyde, katılım sayısı 1000’leri aşıyor ve çok iyi sporcular bu yarışlarda yer alıyor. Her şeye rağmen performans olarak en iyi seviyemde olmasam da kazanmayı başarmak önemliydi.

ahmet-aslan-redbull400

Bir sonraki Red Bull 400 yarışı dünya şampiyonası özelliği de taşıyan ‘Red Bull 400 Bischofshofen’ olacak. O zamana kadar formumu daha da yükselterek ikinci defa Red Bull 400 dünya şampiyonu olmak istiyorum. Ama kısa ve öz olarak söyleyeceğim, böyle bir zamanda böyle bir yarışı kazanabilmek, kazanmak için gerekli direnci gösterebilmek önemliydi.
Bu tür yarışlarda kazanmak için fiziksel güç kadar oluşan baskıyı ve psikolojik faktörleri de aşabilmek lazım. Hepsine karşı koyabildiğim için mutluyum. Gelecek yarışlar çok daha iyi olacak. Başarmam için her zaman yanımda olan kulübüm Alanyaspor’a ve kulüp başkanım Hasan Çavuşoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Daha başka basarlar için çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

redbull400-parkur

Önceki İçerikDuru Nur dünyaya geldi
Sonraki İçerikDidem Soydan, ‘Biz ona tost diyoruz’