Ahmet Kural: Sıla erkeğe ve kadına şiddete bayılır

Ünlü sanatçı Sıla'yı dövdüğü iddia edilen ve
Ahmet Kural

Sanatçı Sıla Gençoğlu’na şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakim karşısında çıkan Ahmet Kural, 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası aldı. Konu hakkında açıklama yapan Kural, “Sıla erkeğe ve kadına şiddet uygulamaya bayılır” dedi.

Sanatçı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşması bugün gerçekleştirildi. Mahkeme Ahmet Kural’ın tanıklarını dinlemeyi reddetti. Oyuncu bu durum karşısında gerginleşince sesini yükseltti ve Sıla’ya karşı bazı suçlamalarda bulundu. Mahkeme sonucunda Ahmet Kural, 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı

Adliye önünde açıklama yapan Kural, “Sıla erkeğe ve kadına şiddete bayılır. Olayın peşini bırakmayacağım” diyerek Sıla’ya meydan okudu.

“BU BİR İNTİKAM DAVASI ARTIK”

Mahkeme sonrası açıklama yapan Kural, “Ceza yok. Şiddette kesinlikle bulunmadım ama bu iki sevgili arasında olan bir şeydi. Benim daha önceden yaptığım bir hatanın belgesini almış gelmiş buraya elinde sallıyor. Ayrıca ağıt yakıyorum diye Anadolu kadınlarına saygısızlık yaptı. Ağıt Anadolu’da ölünün arkasından yakılıyor. Bu saygısızlık. Kendisi erkeğe de kadına da şiddet uygulamaya bayılır. Hem psikolojik hem de fiziki şiddet. Bu bir intikam davası artık. Bu mevzu burada bitmedi. Temyize gideceğiz.”

Önceki İçerikHapis cezasının ardından Sıla’dan açıklama
Sonraki İçerikAlanya mutfağı Fox TV’de tanıtıldı