Uyuşturucu kullanıyormuş!

Ünlü sanatçı Sıla'yı dövdüğü iddia edilen ve
Ahmet Kural

Ünlü sanatçı Sıla’yı dövdüğü iddia edilen ve “Arkadaşlarıma ve inançlarıma yönelik saygısızlığı nedeniyle ayrıldık” açıklamasıyla tepki çeken Ahmet Kural’ın 2009 yılında uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı.

Oyuncu Ahmet Kural’ın uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle çıktığı mahkemenin kararları ortaya çıktı. Kural’ın 2009 yılında uyuşturucu madde kullandığı ve bulundurduğu ortaya çıktı.

MAHKEME KARARI VARMIŞ

Kural savunmasında, “Sıla Hanım’ın arkadaşlarıma ve inançlarıma yönelik saygısızlığı nedeniyle ayrıldık” demişti. Kural’ın ayrılık gerekçesinde “İnanç” faktörünü ileri sürmesi tepki çekti. Kamuoyu Ahmet Kural’ın Sıla’ya şiddet uyguladığı iddialarını ve bu sözlerini tartışırken, Kural’ın uyuşturucu madde kullanmaktan aldığı cezaya ait mahkeme kararı ortaya çıktı.

CEZA ALIRSA 10 AY HAPİS YATABİLİR

Mahkeme kararına göre, 2009 yılında üzerinde uyuşturucu madde bulunduğu gerekçesiyle açılan dava sonucunda Kural hakkında tedavi ve denetimli serbestlik kararı verildi. Fakat Ahmet Kural’ın tedaviye gitmediği gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı dosyasını yeniden mahkemeye göndererek 2014 yılında tekrar dava açılmasını istedi. Açılan dava sonucunda Kural kendisini “işim gereği çok yoğun olduğumdan dolayı mahkemenizce verilmiş olan tedavi kararına uyamadım” ifadeleriyle savundu. Mahkeme ise duruşmanın suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Kural’ın hakkındaki mahkumiyet kararının açıklanmasının geri bırakılmasına hükmedildi. Karara göre, Kural 5 yıl içinde başka bir suçtan ceza alırsa, bu 10 aylık hapis cezası da gündeme gelecek.

Önceki İçerikYeşim ve Fırat evlendi
Sonraki İçerikŞarkıcı Hatice defilede öyle bir şey yaptı ki…