Alanya 17. Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’ne hazır

Candan Erçetin, Mustafa Ceceli

17. Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, bu yıl “Sevgi” teması ile 20-21-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Alanyalılar festival kapsamında gerçekleşecek olan konserlerde sürpriz isimleri ağırlayacak.

Candan Erçetin, Mustafa Ceceli

“Sevgi Hep Vardı” sloganıyla Alanya Müzesi’nde sergilenen Roma dönemine ait Ostotek (sevgi taşı) parçasından hareket eden Alanya Belediyesi, bu yıl düzenleyeceği festivalin ana temasını “Sevgi” üzerine kurdu.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Bu yılki festivalde sevgi ve hoşgörü konularını öne çıkarmak istediklerini söyleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Günümüzde tüm dünyanın sevgi ve hoşgörüye ihtiyacı var. Dünyayı saran ekonomik krizler, savaş senaryoları insanları birbirinden ayrıştırıyor. İlk çağlardan günümüze farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Alanya, farklı ulusları, farklı kültürleri birbirine yaklaştıran bir hoşgörü şehri. Bu yılki Turizm ve Sanat Festivali’nde de sevgi konusunu vurgulayarak ardından medeniyetlerin izini taşıyan zengin yer altı ve yer üstü kültürel mirasımızı da ortaya koymak istedik. “Sevgi Hep Vardı” mesajını vatandaşlarımıza, festivali ziyaret eden yabancı misafirlerimize ve tüm dünyaya ulaştırmak istiyoruz” dedi.

Alanya Belediyesi 17. Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali

Her yıl Alanya’ya özgü bir temanın ele alındığı Turizm ve Sanat Festivali’nde bu yıl, “sevgi, barış ve hoşgörü” konuları işlenecek. Alanya’nın bir kültür, bir medeniyet, bir tarih şehri olduğunu vurgulamak isteyen Belediye, yer altından çıkarılan tarihi ve kültürel zenginlikleri, ören yerlerindeki anıtsal yapıları katılımcılara fotoğraflarla anlatacak. Sevginin insanlık tarihiyle birlikte var olduğuna dikkat çekmek isteyen Alanya Belediyesi, festival afişinde müzedeki kadın ve erkek figürlerinden oluşan “Sevgi Hep Vardı” taşını kullandı.

Konserlerde ünlü isimler sahne alacak

Zara Alanya Festivali'nde sahne alacak

Festival kapsamında düzenlenecek konserlerde bu yıl sürpriz isimler Alanyalılar ile buluşacak. Bu yılki konserlerde Alanyalılar, Emrah Karaduman, Candan Erçetin , Haluk Sarıtaş, ZARA, Erdem Kınay ve Mustafa Ceceli’yi ağırlayacak.

Emrah Karaduman Alanya Festivali'nde

Erdem Kınay Alanya Festivali'nde

Önceki İçerikDemet Akalın’dan iddialara esprili yanıt
Sonraki İçerikHadise’den sert yanıt