Alanya Belediyesi ev sahipliği yaptı

XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri törenine bu yıl Alanya Belediyesi ev sahipliği yaptı.
XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri törenine bu yıl Alanya Belediyesi ev sahipliği yaptı.

XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri törenine bu yıl Alanya Belediyesi ev sahipliği yaptı.

XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri törenine bu yıl Alanya Belediyesi ev sahipliği yaptı2

Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Alanya Belediye Tiyatrosu, Direklerarası seyircilerinin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri tarafından, Özel Ödül, Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde 8 ödüle birden layık görüldü.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Jüri Özel Ödülü'nü aldı.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Jüri Özel Ödülü’nü aldı.

Direklerarası seyircilerinin oluşturduğu “Halk Jürisi”, 2016-2017 tiyatro sezonunda Antalya, Burdur, Konya ve Diyarbakır’da sahneye koyulan oyunları seyrederek; Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği oyunlar, oyuncular ve tiyatroların ödüllerini belirledi. Yapılan değerlendirmelerin ardından XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri’ne layık görülen kişi ve kurumlar, ödüllerini Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle aldılar. Organizasyona ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Sanat dünyası ve tiyatro sanatçıları için değeri çok büyük olan Direklerarası Seyirci Ödülleri törenine ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Tiyatro sanatçılarının ve bütün tiyatro salonlarının Anadolu’da yalnız olmadıklarını bizlere hissettiren bu organizasyon için başta Ömer Şahinbaş olmak üzere tüm Direklerarası çalışanlarına, halk jürisine, emek verip destekleyen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Alanya Belediye Tiyatrosu’nun kazandığı ödülleri Alanya halkına armağan eden Başkan Yücel; “Alanya Belediye Tiyatromuz 3 yıldır çeşitli dallarda Direklerarası Seyirci Ödülleri’ne layık görülüyor. Bu yıl ise tam 8 ödülümüz var. Tüm bu ödülleri almamızda pay sahibi olan tiyatro müdürümüzü, sanatçılarımızı ve tüm tiyatro müdürlüğü personelimi cani yürekten kutluyorum. Hiçbir oyunumuzda bizleri yalnız bırakmayan Alanyalı hemşerilerimize sizlerin huzurunda tekrar tekrar hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Alanya Belediye Tiyatromuzun aldığı bütün ödülleri bize aşkla, şevkle hizmet etme gücü veren Alanya ve Alanya halkına ithaf ediyorum” dedi.

XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri törenine bu yıl Alanya Belediyesi ev sahipliği yaptı4

Tiyatroya verdiği katkılardan dolayı Jüri Özel Ödülü’nü Direklerarası seyircilerinin kurucusu Ömer Şahinbaş tarafından Yücel’e verildi. Şahinbaş yaptığı açıklamada “Alanya Belediye Tiyatrosu’nun yanı sıra tiyatro ile ilgili çalışmalara desteği ve bölgeye kültürel hareketlilik katan hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Jüri Özel Ödülüne değer görüldü. Tiyatroya vermiş olduğu katkılarından dolayı kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri törenine bu yıl Alanya Belediyesi ev sahipliği yaptı5

XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri törenine bu yıl Alanya Belediyesi ev sahipliği yaptı6

Önceki İçerikAkıl Küpü’nden eğlenceli kutlama
Sonraki İçerikAlanya Sokak Tiyatrosu Lale Şenliği’nde