Alanya bisiklet ile dünyaya tanıtılacak

1.-Alanya-Bisiklet-Festivali-başladı

Şubat ve Mart ayında Alanya’da yapılacak ve Dünya Bisiklet Birliği ( UCI ) puanı verecek 4 günlük yol bisikleti ve 9 günlük Dağ Bisikleti yarışları için yüzlerce sporcu yarış öncesi antrenman kampları için geldi.

Alanya’da ilki yol bisikleti branşında yapılacak olan yarışlar 10 Şubat Pazar günü sabah 08:30’da UCI Elit Kadınlar Yarışı, 9 ülkeden 16 takım ve 90 sporcu ile iskeleden başlayacak. 11: 00’da başlayacak olan ‘Velo Alanya Gran Fondo’ yarışında ise 200′den fazla sporcu ter dökecek. 51 kilometrelik parkurda her yaştan amatör ve profesyonel bisikletçiler pedal çevirecek.

STARTI BAKAN ÇAVUŞOĞLU VERECEK
Pazar günü saat 13: 30’da iskelede başlayacak ve 14 ülkeden 25 takım ve 150 bisikletçinin mücadele edeceği UCI Elit Erkek yarışının startını ise Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel verecek.
400’den fazla sporcunun katılacağı Grand Prix Alanya Elit Kadın, Elit Erkek Yarışları ve Gran Fondo Velo Alanya Açık yol yarışları İskelede yapay şelale önünde başlayıp Karayolları karşısında sona erecek.
Sahil yolundan Demirtaş mahallesine gidip geri dönecek sporcular Dim Barajının etrafında tur atacaklar.

Şubat ve Mart ayında Alanya’da yapılacak ve Dünya Bisiklet Birliği ( UCI ) puanı verecek 4 günlük yol bisikleti ve 9 günlük Dağ Bisikleti yarışları için yüzlerce sporcu yarış öncesi antrenman kampları için geldi.

Yarışlara ülkemiz sporcularının yanısıra İsviçre, Almanya, Belçika, Polonya, Estonya, Kazakistan, Macaristan, Ukrayna, Beyaz Rusya, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, İran, Romanya, Tunus, Bahreyn, Irak, Özbekistan gibi ülkelerden toplamda 400 den fazla sporcu katılıyor.

Hestorex ana sponsorluğunda yapılacak yarışlara Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ve Alanya Belediyeleri de destek vereği belirtilirken, Hestorex, bu yıl 4- 7 Nisan’da Antalya Anfaş’ta spor turizmi teması ile bisiklet ve futbol branşlarını tanıtım argümanı olarak kullanacak.

Antrenman kampları ve yarışların organizatörü Mustafa Kemal Canfedai, Velo Alanya markası ile Alanya’yı dünyaya tanıtmak için mücadele ettikLerini ve Alanya’nın bisiklet sporu için oldukça elverişli bir şehir olduğunu söyledi. Canfedai, “Bisiklet yarışlarını diğer spor faaliyetlerinden ayıran en önemli husus, yarışırken çekilen görüntülerin, bölgenin tarihi, turistik ve tabiat güzelliklerini ön plana çıkmasına büyük bir katkı sunması. Bölgenin tanıtılması, turizm kapasitesinin arttırılması konusunda etkisi çok büyük olan bu yarışlara ev sahipliği yaptığı için Antalya Büyükşehir Belediyesine ve Alanya Belediyesi’ne teşekkürlerimi sunuyor, bisikleti seven herkesi yarışlara bekliyorum” dedi.

Önceki İçerikKarar uymazsa hapis cezası alacak
Sonraki İçerikHazal ve Ali’den alkışlanacak hareket