Alanya çiçek açtı

Alanya çiçek açtı
Alanya çiçek açtı

Alanya Belediyesi ekiplerince şehrin çeşitli bölgelerindeki parklara ve refüjlere dikilen lale, nergis, sümbül soğanları çiçek açmaya başladı.

Alanya çiçek açtı

Peyzaj uygulamalarına yenilik katan lale, nergis ve sümbül soğanları aralık ayında şehrin farklı noktalarına dikilmişti. Çiçek açmaya başlayan lale, nergis ve sümbül soğanları yerli halkın ve turistlerin beğenisini topladı. Özellikle Atatürk Anıtı yanındaki yeşil alan çiçeklerin açmaya başlamasıyla birlikte birçok kişinin uğrak yeri haline geldi. Keykubat Bulvarı Telekom Kavşağı’ndaki alan da, açan çiçekler ve Alanya’nın sembolleri arasında bulunan su kabağının sergilenmesi için konulan süs ağacıyla birlikte oldukça renklendi.

Alanya çiçek açtı -2

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada soğanlı bitkilerin peyzaj uygulamalarındaki önemine vurgu yaparken şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizin soğanlı bitki kültür mirasına sahip çıkmak amacıyla lale, sümbül, nergis gibi soğanlı bitkilerin kullanımını yaygınlaştırmamız gerekiyor. Bu nedenle peyzaj uygulamalarımızda kullanımına önem verdiğimiz soğanlı bitkilerimizin dönem dönem açmaya başlamasıyla Nisan ayı sonuna kadar devam edecek çiçeklenme ile parklarımız halkımızın gezinti ve fotoğraf çekimlerine hazır hale getirildi.”

Alanya çiçek açtı -3

Alanya çiçek açtı -4

Alanya çiçek açtı -5

Önceki İçerikMore&More’da renkli gece
Sonraki İçerik‘Hayatta denge kurmak gerekiyor’