Engin Altan Düzyatan Alanya’da ‘Diriliş’ itirafında bulundu

Alanya'ya gelen Diriliş Ertuğrul oyuncuları ALKÜ öğrencileri ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide konuşan Bakan Çavuşoğlu,
Engin Altan Düzyatan

Alanya’ya gelen Diriliş Ertuğrul oyuncuları ALKÜ öğrencileri ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide konuşan başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, “Bu projenin başlangıç süresi benim için ilginçti.  İlk geldiği zaman ben inanmak istemedim” itirafında bulundu.

Engin Altan Düzyatan Alanya'da 'Diriliş' itirafında bulundu
Bakan Çavuşoğlu’nun aracına atlılar eşlik etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) Diriliş Ertuğrul ekibi ile birlikte söyleşiye katıldı. Söyleşiye dizi oyuncularından Engin Altan Düzyatan, Nurettin Sönmez,  Cengiz Coşkun, Celal Al katıldılar.

Mevlüt Çavuşoğlu, Engin Altan Dzüyatan
Bakan Çavuşoğlu ve oyuncular birlikte amfi tiyatroya geldi.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, ALKÜ Amfi Tiyatro’da ALKÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Pınarbaşı, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, oda başkanları akademisyenler ve öğrenciler tarafından karşılandı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Pınarbaşı, “Sizin kurmuş olduğunuz ve adını verdiğiniz bu üniversite hedeflerine doğru ilerlemeye devam ediyor. Sizin desteğinizle üniversitemiz çok daha iyi yerlere gelecek. Bugün Diriliş Ertuğrul oyuncuları aramızda. Şanlı tarihimizi yansıtan dizinin oyuncularını bugün aramızda görmekten çok mutluyuz” dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu, Engin Altan Dzüyatan
Engin Altan Düzyatan halkı selamladı.
Engin Altan Düzyatan, Mevlüt Çavuşoğlu
Mevlüt Çavuşoğlu
Mevlüt Çavuşoğlu

“ALANYA’DA ÇEKİLMESİ ANLAMLI”

Sonra Bakan Çavuşoğlu,  Başkan Yücel ile oyuncular sahneye davet edildi. Kendisine ALKÜ’nün ne anlama geldiği sorulan Bakan Çavuşoğlu, “Bugün dizinin bir bölümü Alanya’da çekildi. 2 hafta sonra yayınlanacak olan bölüm çekildi. Diriliş Ertuğrul dizisinin Alanya’da çekilmesi anlamlı. Çünkü ecdadımızın ilk fethettiği yerlerden biri Alanya.

Engin Altan Düzyatan, Mevlüt Çavuşoğlu
Engin Altan Düzyatan, Mevlüt Çavuşoğlu

“ALKÜ ÇOK YERLERE GELECEK”
Eğitime çok önem veriyoruz. Alanya’da 2 üniversite var. Bu üniversiteye ecdadımızın adını verdik. Üniversiteye adımı vermek istediler. Ama biz adımız için hizmet yapmıyoruz. Üniversiteye bir ad vereceksek bize bu şehri armağan eden Alaaddin Keykubat’ın adını verelim dedik. ALKÜ’nün dünyada çok iyi yerlere gelmesi için çalışacağız” diye konuştu.

Engin Altan Düzyatan Alanya'da 'Diriliş' itirafında bulundu

Yönetmen Metin Günay da,  “Bu projenin üzerindeki yük doğru insanların bir araya gelmesi, birbirine inanması sayesinde oldu” diye konuştu.

“MADURO DİZİ GERÇEK İSLAM’I ANLATIYOR DEDİ”
Bakan Çavuşoğlu da, “Maduro da bu dizi gerçek İslam’ı anlatıyor. Bir gün Müslüman olursam bu dizi sayesinde olacak” ifadelerini kullandı.

Engin Altan Düzyatan Alanya'da 'Diriliş' itirafında bulundu
Bakan Çavuşoğlu ve oyuncular soruları yanıtladı.

“İLK GELDİĞİ ZAMAN İNANMAK İSTEMEDİM”
Dizide Ertuğrul karakterini oynayan Engin Altan Düzyatan da,  “Bu projenin başlangıç süresi benim için ilginçti. İlk geldiği zaman ben inanmak istemedim. Birçok örneği olmuştu. Yapamayınca komik duruma düşüyorsunuz. Ben elimden geleni yaptım. Çok da başarılı olundu. Burada herkesin tek vücut halinde olması gerekiyor. Bütün parametreler doğru birleşmişti. Bana da role inanıp oynamak gerekiyordu” dedi.

“TANITIMA İHTİYACIMIZ VAR”
Başkan Yücel ise, “Alanya dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Alanya’nın hedefleri var. Alanya, Selçuklu’ya başkentlik yapmış,  Osmanlı’nın da liman kenti, cumhuriyet döneminde de turizmin ilk başladığı dünyaya açılan bir pencere. Eğitime önem veriyoruz. Tanıtıma ihtiyacımız var” diye konuştu.

“BEŞ YILDIR İÇ İÇEYİZ,  SEVİŞİYORUZ”
Bamsı karakterini canlandıran Nurettin Sönmez de, “Trafikte Bamsılaşıyorum. Bir gün arkadaşımla diziyi izlerken Bamsı’ya güldüm. Çok komik dedim. Arkadaşım,  ‘Ya onu sen oynuyorsun’ dedi. Bana hiç öyle gelmiyor dedim. 5 yıldır iç içeyiz, sevişiyoruz” diye cevap verdi.

SİLKİNİP KENDİNİZE GELİYORSUNUZ”
Oyunculardan Abdurrahman karakterini canlandıran Celal Al, “En çok zorlandığım sahnelerden biri 3. sezondaki kar sahnesiydi. Üzerimizde termal kıyafetler var ama ecdad zor şartlardaydı. Bir kere orada silkelenip kendinize geliyorsunuz” dedi.

Önceki İçerikYeni İmajıyla Dikkat Çekti
Sonraki İçerikRus gelinden Latif Doğan’a FETÖ suçlaması