Alanya FTI’ye kapak oldu

Asiye Tunçalp, Kamil Özil ve Mehmet Dahaoğlu
Asiye Tunçalp, Kamil Özil ve Mehmet Dahaoğlu

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, FTI Group’un önemli incoming acente ağı kuruluşu Meeting Point’in Türkiye Genel Müdürü Kamil Özil ve Türkiye Kontrat Direktörü Asiye Tunçalp ile bir araya geldi.

Asiye Tunçalp, Kamil Özil ve Mehmet Dahaoğlu
Asiye Tunçalp, Kamil Özil ve Mehmet Dahaoğlu

Yapılan görüşmede şirket perspektifinden önemli bilgiler veren Özil, şunları söyledi: “Turizmdeki gelişmeleri kendi açımızdan ele almak gerekirse zor bir sezon geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Bu zor şartların üstesinden gelebilmek için ciddi çaba sarf ediyoruz. Antalya turizmine son ana kadar güven duyuyoruz. Şirket sahipleri ve yatırımcılar bu güven ortamını üst düzeyde tutuyorlar. Bize de bu güvenin karşılığında partnerlerimizin de desteğiyle canla başla çalışmak düşüyor ve birçok zorluğun üstesinden böylelikle gelebiliyoruz. Hedeflemiş olduğumuz bir milyon yolcuyu bu sene yüksek ihtimalle yakalayacağız ya da çok yakın bir seviyesine ulaşacağız. Geçen yılki hedefimiz de bir milyon yolcuydu fakat 800 bin yolcuda kalmıştık. 2017 yılı şu anki satışlarımız 820 bin seviyesini aştı. Son bir hafta içinde Avrupa’da kriz hissetsek de satışlar yeniden hareketlenmeye başladı.”

“Krizden etkilendik”

Kış sezonu satışlarının olumsuz seyrettiğini belirten Kamil Özil, “Önümüzde bir kış sezonu var ve kış sezonu satışları olumsuz seyrediyor fakat bunun üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Alanya bu konuda önemli rol oynuyor. Kış döneminde misafirlere hizmet sunma anlamında Alanya, Antalya bölgeleri içinde avantajlı durumda. Alanya kışın da yaşayan bir şehir. Bu hareketliliği Almanya’da ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. FTI’ın kış kataloğunda Alanya resmi kullandık. Geçen yıl Alanya satışlarında sıkıntılar yaşamıştık. Bu sene Alanya’yı daha fazla desteklemek istiyoruz. FTI Group Orta Avrupa’da Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa’nın yanında Hollanda’da da faaliyetlerine başladı. Fakat Hollanda’daki yaşanan krizden biz de etkilendik. Şuanda istediğimiz yerlerde değiliz fakat önümüzdeki yıllarda bu pazarlarda da FTI’ın önemli bir paya sahip olacağına inanıyoruz. Şu anki yapılanmamız ve kontratlarımız da bu yönde yapılıyor. Almanya pazar liderliğini büyük ölçüde almış durumdayız. Bunu Fransa’da ve Hollanda’da nasıl geliştiririz diye çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Özellikle ALTAV ile daha büyük projelerde ortak hareket etmeyi istediklerini belirten Özil, Almanya’da Alanya’nın güvenli bir tatil şirketi olduğunu birlikte hareket edilerek daha iyi anlatılabileceğini, İngilizlerin Antalya şehrine daha fazla gelebilmeleri için uçak ayağının güçlenmesi gerektiğini, İngiltere pazarında Alanya için ciddi ilerlemelerin kaydedildiğini ve ilerleyen dönemlerde Alanya’da otel yatırımı yapmayı planladıklarını belirtti.

Önceki İçerik3. şubeye kalabalık açılış
Sonraki İçerikÜnlü modacı Alanya’da defile verecek