Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı

Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı
Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı

Pazarcı esnafının daha iyi koşullarda hizmet vermesini sağlayacak olan kapalı Pazar yerinin açılışında konuşan Başkan Yücel, “Kentimizi modernleştirmek ve vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için kapalı pazar alanlarını tüm bölgelerimizde yaygınlaştıracağız” dedi.

Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı -6

Alanya Kapalı Pazar Yeri’nin açılışı gerçekleştirildi. Pazar yerinin açılışına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediye Başkan yardımcıları Ali Yenialp, Nazmi Yüksel, Mehmet Kula, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, çeşitli odaların başkanları, belediye meclis üyeleri, pazarcı esnafı ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış programında bir konuşma yapan Pazarcılar Odası Başkanı Yiğit, Alanya’ya modern ve kapalı bir Pazar yeri kazandıran Başkan Yücel’e teşekkür etti. Yiğit, “Kapalı Pazar yerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burası bizim için değerli bir alan. Yücel, Alanya’ya büyük ve önemli hizmetler yaptı. Bu hizmetler için Yücel ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı

“Sonraki hedefimiz Cuma Pazarı’nı yenilemek”

Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi’ni yönetirken her zaman ‘önceliğimiz insan’ dedik ve görev süremizde sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini kentimizde uyguladık. Alanya’da yaşayan herkesin mutlu olduğu, huzur ve güven içinde yaşadığı bir kent için 4 yıldır aşkla ve şevkle halkımıza hizmet ediyoruz. Pazarcı esnafımız ve alışveriş yapan vatandaşlarımız, yazın güneşten, kışın yağmur ve çamurdan etkilenmeden daha konforlu alışveriş yapabilsin diye, Kapalı Pazar Yeri projelerimizi mahallelerimizde hayata geçiriyoruz.5 yıllık stratejik planımızda, Alanya merkez, batı ve doğu mahallelerimize kapalı pazar alanları yapmayı hedeflemiştik. Bugün halkımıza ve pazarcı esnafımıza söz verdiğimiz gibi, kapalı pazar yerimizin açılışını sizlerin de katılımlarıyla gerçekleştiriyoruz. Kapalı Salı Pazarı, vatandaşlarımıza ve pazarcı esnafımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonraki hedefimiz, Alanya merkezde Cuma Pazarı’nı yenilemek ve Alanya’ya yakışır bir sosyal tesisi kentimize kazandırmak olacaktır.25-26 yıldır mahkemelik olan Cuma Pazarı’nda hukuksal sorunların lehimize sonuçlanmasının ardından hemen yeni projesini hazırladık. Hem düğün salonu, hem kapalı pazar alanı, hem de 700 araçlık otopark olarak hizmet verecek nezih bir mekan tasarladık. Cuma Pazarı’nı da burası gibi baştan sona yenileyeceğiz. Mevcut binanın yerine modern ve işlevsel bir sosyal tesis inşa edeceğiz. İnşallah en kısa sürede ihalesini gerçekleştirip, inşasına başlayacağız. Alanya merkezde insanlarımızın konforlu alış-veriş yapabileceği, güzel vakit geçirebileceği yeni bir sosyal tesisi halkımızın hizmetine sunacağız. Yine, batı bölgemizde Avsallar Mahallemizde Kapalı Pazar Yeri projesi hazırlıyoruz. En kısa sürede projesini tamamlayıp, çalışmalarına başlayacağız. Kentimizi modernleştirmek ve vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için kapalı pazar alanlarını tüm bölgelerimizde yaygınlaştıracağız.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit
Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit

“Alanya’yı daha yaşanabilir bir kent yapacağız”

Alanya’mızı en güzel hizmetlerle buluşturmak için gece gündüz demeden, dur durak bilmeden çalışıyoruz. Alanya halkının desteği ve sevgisiyle üretiyoruz, yeni projeler ve yeni yatırımları birbiri ardına hayata geçiriyoruz. “Artık, bitirdiğimiz işlerle, ortaya koyduğumuz eserlerle karşınızda olacağız” demiştik. Söylediğimiz gibi, son bir ay içinde 3 büyük eserimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz 24 Mart’ta Demirtaş Kültür Merkezi’nin açılışını yapmıştık. Bugün Kapalı Salı Pazarı’nı sizlerle birlikte hizmete açıyoruz, 23 Nisan Pazartesi günü de Alanya’mıza kazandırdığımız Devlet Bahçeli Sosyal Yaşam Alanı’nın açılış yaparak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kentleri kent yapan yeşil alanları ve sosyal yaşam alanlarıdır. Göreve geldiğimizden bu yana yeşil alanları 2.5 kat arttırdık. Her yıl Park Bahçeler Seramızda kendimizin yetiştirdiği 1 milyondan fazla çiçek ve bitkiyi toprakla buluşturduk. 4 yıl da 69 parkı hizmete açtık. Kırsal mahallelerimiz ilk kez bizim dönemimizde park ve spor alanlarına kavuştu. Park Projelerimizi hız kesmeden devam ettireceğiz. Alanya’yı daha yeşil, daha nefes alan, daha yaşanabilir bir kent yapacağız. Bu hedeflerle, 50 bin metre kare alanı kapsayan Alanya’nın en büyük yaşam alanı olan Devlet Bahçeli Sosyal Yaşam Alanı’nı yatırım programımıza aldık ve kısa sürede hayata geçirdik. Alanya’nın en güzel dinlenme ve eğlence merkezi olacak, şehrimiz değerine değer katacak Devlet Bahçeli Sosyal Yaşam Alanı’nın 23 Nisan Pazartesi günü saat 16.30’da başlayacak açılış törenine tüm Alanya halkımızı davet ediyorum. Sözlerime son verirken, Kapalı Salı Pazarı’nın yapımını üstlenenEmrah Yılmaz’a ve emek veren herkese sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit

Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı -3

Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı -4

Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı -5

Alanya Kapalı Pazar Yeri açıldı -7

Önceki İçerikİkizler 3 yaşında
Sonraki İçerikAnex Almanya’da büyüyecek