Alanya-Letonya turizm kardeşliği imzalandı

Peteris Karlis Elferts, Adem Murat Yücel, Burhan Sili, Janis Pinnis
Peteris Karlis Elferts, Adem Murat Yücel, Burhan Sili, Janis Pinnis

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Letonya Otelciler ve Restorancılar Derneği arasında sektörel anlaşma imza töreni gerçekleştirildi.

Peteris Karlis Elferts, Adem Murat Yücel, Burhan Sili, Janis Pinnis
Peteris Karlis Elferts, Burhan Sili, Adem Murat Yücel, Janis Pinnis

Club Sidar Otel’deki imza törenine Letonya Türkiye Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Letonya Otelciler ve Restorancılar Derneği Başkanı Janis Pinnis, Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz ile davetliler katıldı. İmza töreni öncesinde konuşan ALTİD Başkanı Sili, “Bu işbirliği genel hatlarıyla karşılıklı olarak Avrupa Birliği (AB) projelerinde birbirimizi desteklemek ya da ortak AB projesi üretilmesi, karşılıklı eleman değişimi ve profesyonellerin birbirleriyle olan ilişkilerinin geliştirilmesi, karşılıklı olarak bunların iki ülke arasında noktasında gidip gelmesi. Aynı zamanda bugün Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi’ni ziyaret ettik. Onların teknik ve üniversite düzeyindeki okullarıyla işbirliğinin sağlanması ve bizim başta Letonya olmak üzere Avrupa’da onların da burada gerçekleştirecekleri etkinliklerde destek anlamında birbirimizle bir işbirliğine girmeyi planlıyoruz. Bu çalışmayı yaklaşık bir sene önce başlattık. Süreç içerisinde gelişmeleri gerçekleştirdik ve bu gün de imza noktasına geldik” dedi.

“BÖLGEMİZE KATKI SAĞLAYACAK”

Başkan Yücel de, “ALTİD ve Letonya Otelciler ve Restorancılar Derneği’nin böyle bir protokolde birleşmesi güzel. Her ikisi de sadece ekonomik koşullarda değil, kendi memleketlerine faydalı projeler üretmek adına sosyal, eğitim ve sağlık adına bu protokolün geniş kapsamlı olacağını düşünerek bölgeleri adına bir şey üretmek istemelerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Bu ve buna benzer projelerin üretilmesinde bölgemize ve ülkemize çok katkı sağlayacağına inanıyorum.  Şimdiden bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu. Konuşmaların ardından ALTİD Başkanı Sili ile Letonya Otelciler ve Restorancılar Derneği Başkanı Janis Pinnis arasında protokol imzalandı.

Önceki İçerikMustafa Ceceli hayranlarıyla buluştu
Sonraki İçerikHale’ye renkli doğum günü