“Alanya ve Sanat için çalışacağım”

Harun Akbulut
Harun Akbulut

Akbulut Sanat Menagement Organizasyon Yapım’ın sahibi ve Melodi Müzik ortaklarından Harun Akbulut ile sektör ve sanat merkezi hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sanatçı Aleyna Tilki’nin Alanya konseri ile adından söz ettiren Akbulut Sanat sahibi Harun Akbulut, 21 Ocak’ta Yılmaz Morgül’ün de rol aldığı “Sakın diyorum sakın” adlı tiyatro oyununu, 12 Mayıs’ta ise sanatçı Manuş Baba konserini Alanyalılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Akbulut Sanat Menagement Organizasyon Yapım’ın sahibi ve Melodi Müzik ortaklarından Harun Akbulut ile sektör ve sanat merkezi hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Akbulut Sanat Merkezi- Harun Akbulut
Harun Akbulut

1972 doğumlu olan Harun Akbulut, Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon mezunu. İstanbul’da medya adına birçok önemli iş yapan, Yeşilçam Emekçileri adına YESEV Derneği Yönetim Kurulu’nda bulunan Akbulut, medya sektörüne ticaret hayatında tanıştığı ünlü isimler aracılığıyla girdiğini söyledi. Akbulut, “Ben ticaretle uğraşıyordum ve medya sektörüne de çok enteresan bir girişim oldu. Ticaret hayatımda ünlü isimlerle tanıştım. İstanbul’da hala devam eden bir müzik şirketimiz var” dedi.

Akbulut Sanat Merkezi- Harun Akbulut-2
Akbulut Sanat Menagement Organizasyon Yapım

“Akbulut Sanat Merkezi’ni kurmaya eşimin katıldığı bir koro çalışması sonrasında karar verdim”

Akbulut Sanat’ı kurmaya yakın bir dönemde karar verdiğini belirten Harun Akbulut, “İstanbul’daki işlerim hala devam ediyor ve oradaki işlerimi yavaş yavaş buraya kanalize etmeye çalışıyorum. Eşim Diş Hekimi Enise Arzun hem profesyonel olarak yağlı boya yapıyor hem de Türk Sanat Müziği çalışmalarına katılıyor. Geçen günlerde Enise Hanım ile bir koro çalışmasına katıldık ve hocalarımız ile ekiplerinin daha iyi şartlarda çalışmaları gerektiğini düşündük. Böyle bir yola girdik. Çok ani bir karar oldu. Hemen çalışmalarımıza başladık. Açılışımızı Allah izin verirse ve hazırlıklarımızı tamamlayabilirsek 10 Ocak’ta yapacağız” dedi. Villa Garden Restoran’ı 3 ay önce kapattıklarını belirten Akbulut, sözlerine şu şekilde devam etti “Restoran işletmeciliği bizim işimiz değil. Biz kendi bildiğimiz işi yapmaya karar verdik. Bizim mekanımız müstakil bir villa. Üst katta bir ofisim var. Yine üst katta bulunan odalarımızdan birisini resim atölyesi olarak birisini de profesyonel fotoğrafçılık stüdyosu olarak hazırlıyoruz. Resim atölyemizde hocamız eşliğinde dersler de verilecek. Alt kattaki yerimizde müzik sistemi var ve orada müzikal anlamda çalışmalar yapılabilecek. Hazırladığımız mekanda küçük çaplı bir klip bile çekilebilir. Onun dışında kına gecesi gibi küçük çaplı davetler, düğün ve nişan için dış çekimler, kadınlar matinesi ve özel iş yemekleri düzenlenebilir. Bizim restoran döneminden kalma alt katta profesyonel bir mutfağımız var. Biz mekanımızdaki imkanları en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz ve bu konuda gelecek olan her türlü fikre de açığız.”

Aleyna Tilki, Harun Akbulut
Aleyna Tilki, Harun Akbulut

“Sanat merkezimizin çatısı altında bir de TV programı hazırlıyoruz”

Akbulut Sanat Menagement Organizasyon Yapım ismi altında yapım işleriyle de ilgilendiklerini belirten Akbulut, sanat merkezi çatısı altında bir de TV programı hazırladıklarını söyledi. Daha önce de Ekin TV’de No Name sanatçılar üzerine bir TV programı yaptıklarını belirten Akbulut, “Yapım, menajerlik ve organizasyonluk işleriyle de ilgileniyorum. Biz sanat merkezimizdeki fotoğraf stüdyomuzda Green Box yani yeşil fon yapacağız. Bu sayede profesyonel çalışmalar yapılabilecek. İstanbul’da da organizasyon işlerimiz vardı ama daha çok burada yapmaya karar verdim. Akbulut Sanat’ı tanıtmak adına yaptığımız en önemli organizasyonlardan birisi Aleyna Tilki konseriydi. Aleyna, dünya starı olmadan önceki son konserlerinden birini Alanya’da yaptı. Şu an Amerika’da eğitimde ve birkaç ay sonra ülkeye döndüğünde farklı bir imaj, farklı bir kaşe ve dünya starı olarak sektöre girecek. Bundan sonra da sanat merkezi adına bu tip organizasyonlarımız var. Ama öncesinde sanat merkezinin tam olarak yerleşmesini bekliyoruz” dedi.

Şahan Dinç, Büşra Alnıtemiz, Aleyna Tilki, Harun Akbulut
Şahan Dinç, Büşra Alnıtemiz, Aleyna Tilki, Harun Akbulut

“No Name sanatçılarla yaptığım çalışmalarla ön planda olmak istiyorum”

Akbulut, ‘No Name’ yani sektörde henüz ismi olmayan kişilerle çalıştığını belirterek, “Bu arkadaşlarımızın yetenekleri çok büyük ama henüz piyasada isimleri olmayan, yeteri kadar tanınmayan isimler. Ben bu arkadaşlarımıza önayak olmaya çalışıyorum. Mesela Şahan Dinç kardeşimizle bir single çalışması yaptık. Onun bütün masraflarını kendim üstlendim çünkü kendisinin yeteneğine çok güvendim. Onun dışında O Ses Türkiye Yarışması’yla da tanıdığımız Büşra Alnıtemiz ile çalışmalarımız devam ediyor. Kızımız bu yolun çok başında ama hızlı ilerliyor. Ben kendime bu şekilde bir misyon edindim. Bu iki kardeşimiz Aleyna Tilki konserinden önce de sahne almışlardı. Büşra’yla da bir albüm çalışmasına gireceğiz. Ona beste arıyordum ve geçen hafta o besteleri buldum. Biz sanat merkezimizde yeni dostluklar kazanarak sanatsal faaliyetlerimize devam etmek istiyoruz” dedi.

Akbulut Sanat Merkezi- Harun Akbulut-3

Enise Arzun Akbulut, Yılmaz Morgül, Harun Akbulut
Enise Arzun Akbulut, Yılmaz Morgül, Harun Akbulut

“Alanya’nın tanıtımına katkı sağlamak istiyorum”

Sanat merkezi çatısı altında gerçekleşecek hiçbir faaliyette ticari bir kaygılarının olmadığını belirten Akbulut, “Alanya’nın tanıtımına da katkı sağlamak istiyorum ve bu konuda Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) ile görüşmelerimiz devam ediyor. Albüm Gazetesi sahibi sevgili Mehmet Çelik ile de bu konuda sürekli bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Ben Alanya Açıkhava Tiyatrosu’nu çok seviyorum ve orada Akbulut Sanat adına çok güzel konserlere, etkinliklere imza atmak için çalışmalarıma devam edeceğim. Onun dışında Mayıs ayında Alanya’da sinema şöleni oluyor ve geçtiğimiz yıllarda o şölene yabancı ülkelerin ünlü oyuncuları katıldı. Bu sene Yeşilçam Emekçileri’nin yaşayan efsanelerinin de bu şölene katılmaları için çalışmalarıma devam edeceğim. Ben Sanat Merkezi’mizin çatısı altında da ünlü isimlerle düzenleyeceğim etkinliklerde halkımızı bir araya getireceğim. Mesela bir Edis Hun Hocam, Serdar Gökhan hocam veya bir Perihan Savaş’ı sanat merkezi çatısı altında Alanyalılarla buluşturmak istiyorum. Dolayısıyla Akbulut Sanat Merkezi’nin Alanya’ya faydalı olacağı kanaatindeyim. Burada Akbulut Sanat Merkezi’nin isminin duyulması önemli. 21 Ocak saat 20.00’da Alanya Kültür Merkezi’ne Yılmaz Morgül, Ahmet Çevik, Şebnem Schaefer, Özgür Özgülgün ve Yelda Alp’in rol aldığı ‘Sakın Diyorum Sakın’ adlı tiyatro oyununu getiriyorum. Mayıs ayında da Manuş Baba konserimiz olacak. Sanatçı Manuş Baba’yı, Eczacı Güzin – Velittin Bekrioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği’nin talebi üzerine getiriyoruz. Onun dışında daha birçok sürprizimiz var” dedi.

Yazı: Gülşah Erdem

Akbulut Sanat Merkezi- Harun Akbulut-6

Akbulut Sanat Merkezi- Harun Akbulut-7

Hülya Avşar, Harun Akbulut
Hülya Avşar, Harun Akbulut

Akbulut Sanat Merkezi- Harun Akbulut-5

Akbulut Sanat Merkezi- Harun Akbulut-4-Sakın Diyorum Sakın

Önceki İçerikHaftanın Şıkları (490. Hafta)
Sonraki İçerikZeytin Dalı’nda pazar keyfi