Strongman Champions League’de Türk sporcu sürprizi

‘MLO Strongman Champions League Dünya Serisi Alanya Grandprix’inde yarışacak spocular arasına bir Türk sporcu da dahil oldu.

19-20 Nisan 2019 tarihlerinde Alanya’da düzenlenecek olan ‘MLO Strongman Champions League Dünya Serisi Alanya Grandprix’inde  yarışacak spocular arasına bir Türk sporcu da dahil oldu.

Bulgar sporcu Bedo Haichkian son dakikada sakatlanınca organizasyon komitesi ile yaptığımız değerlendirme sonucu yarışa Türkiye’den Fatih Karaca dahil edildi.

Fatih Karaca Türkiye’deki ulusal strongman müsabakalarında tecrübe kazanmış genç bir sporcumuz. 1994 doğumlu olan Fatih Karaca 191 cm boyunda ve 142 kg ağırlığında.

MLO Strongman Şampiyonlar Ligi Türkiye yarışları sorumlusu Şükrü Cimrin yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Alanya’da yapılacak yarışa bir Türk sporcumuzun da dahil edilmesi ve çok tecrübeli sporcularla bir arada ve onlara karşı mücadele edecek olması  bizim kadar organizasyon merkezi tarafından da sevinçle karşılandı. Böylelikle mücadeleler seyircilerimiz açısından daha heyecanlı geçecek ve Türk sporcularımızın da bu ligde yarışıyor olması Türkiye’de strongman sporcularının artmasını teşvik edecek. Strongman olmak için çok katı bir disiplinle gerek fitness, gerek beslenme gibi konularda ciddi bir adanmışlık gerekiyor.

Fatih Karaca’yı Alanya’da görmekten mutluluk duyacağız. Kendisine şimdiden başarılar diliyoruz.”

Önceki İçerikAlanya’da Turizm Haftası kutlandı
Sonraki İçerikBİL’de 1 Gün ile öğreniyorlar