Alanya Trek Tazı Kanyonu’ndaydı

Alanya Trek Doğa Grubu Tazı Kanyonu'ndaydı
Alanya Trek Doğa Grubu Tazı Kanyonu'ndaydı

Farklı ülkelerin vatandaşlarını bir araya getiren, 60 kişiden oluşan Alanya Trek Doğa Grubu, hafta sonunda Köprülü Kanyon’a gitti.

Alanya Trek Tazı Kanyonu'ndaydı -5

Köprü Çayı boyunca eğlenceli ve macera dolu bir yürüyüş yaparak son yıllarda manzarasıyla ünlenmeye başlayan Tazı Kanyonu’na ulaşan grup, nefes kesen manzara eşliğinde bol bol fotoğraf çektirdi.

Alanya Trek Tazı Kanyonu'ndaydı -4

Bir Alanya markası olan Alanya’nın enternasyonal doğa gurubu Alanya Trek, her hafta sonu yerli ve yabancı doğa severleri bir araya getirip Alanya ve çevresindeki kervan yollarında, yaylalarda yürüyüş yapıyor. Grup bu tür etkinliklerle hem kırsal yaşamı tanıtıyor hem de Alanya’nın sadece deniz ve kumdan dan ibaret olmadığını tüm doğa severlere gösteriyor. Hafta sonları Türk, Alman, Hollandalı, Polonyalı, Finli, İsveçli, Norveçli, Rus, Belçikalı ve daha birçok ülkeden katılımcılar uyum içinde yürüyüşün eğlencenin tadını çıkarıyor. Yürüyüşe katılanlar gittikleri doğal ve tarihi yerleri sosyal medyadan paylaşarak tüm Alanya’nın tanıtımına katkıda bulunuyor.

Alanya Trek Tazı Kanyonu'ndaydı -3

Grup kurucuları Halil Tokgöz ve İrfan Sencap Alanya’nın bu alandaki eksikliğini 3 yıl önce gördüklerini ve başlangıçta birkaç kişiyle başladıkları yürüyüşleri şimdilerde 40-50 kişiye ulaştırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Fam Tour Seyahat Acentası sahibi Halil Tokgöz de Alanya’nın adını tüm dünyaya duyurmak, tanıtıma katkıda bulunmak için grubun adını özellikle Alanya Trek olarak seçtiklerini belirti. Tokgöz, Alanya’da yaşayan bütün doğa severleri hafta sonu doğa gezilerine katılmaya davet etti.

Alanya Trek Tazı Kanyonu'ndaydı -2

Alanya Trek Tazı Kanyonu'ndaydı

Önceki İçerikSabaş büyümeye devam ediyor
Sonraki İçerikKayrasu 9 yaşında