Alanya turizmi değerlendirildi

2019 turizm sezonu değerlendirmesi ve 2020 turizm sezonuna yönelik öngörülerin konuşulması amacıyla düzenlenen toplantı Titan Select Hotel’de yapıldı.

Adem Murat Yücel

Toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile birlikte Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TTGA) ve Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) yönetim kurulunda görev yapan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ev sahipliği yaptı.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından hazırlanmış turizme yönelik istatistiklerin de paylaşıldığı toplantıya, Alanya’da görev yapan seyahat acentalarının temsilcileri katıldı.

Burhan Sili

Toplantının açılış konuşmasını yapan ALTİD Başkanı Burhan Sili, 2019 yılının turizm rakamlarını değerlendirdikten sonra yeni bir oluşum olan TTGA’nın ilk toplantısının yarın yapılacağını dile getirdi. Turist sayısı açısından büyüme gerçekleştiğini ancak turist başına elde edilen gelirin 850 $ seviyesinden 650 $ seviyesine gerilediğini belirten Burhan Sili, 200 $’lık kayıp yaşandığını söyledi. Alanya’nın 2019 turizm sezonunda yaklaşık 4,5 milyon turist ağırladığını söyleyen Burhan Sili, önümüzdeki yıl bu rakamın artmasını beklediklerini belirtti.

“HEDEF BÜYÜTMEMİZ GEREKİYOR”

Cengiz Topçu

Toplantıda konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya olarak hedef büyütmemiz gerekiyor” dedi. Yaz aylarında 300 Bin kişilik bir bütçe ile 1 Milyon kişiye hizmet vermeye çalıştıklarını dile getiren Adem Murat Yücel, Alanya’nın ana caddelerinin de yenileneceğini dile getirdi. Atatürk Caddesi ve 25 Metreli yol için “Bugün Alanya dışına çıkacak ve 3 yıl sonra geri gelecek birisi ana caddelerimizde yürüdüğü zaman şaşırarak ‘Alanya ne kadar değişmiş ve güzelleşmiş’ diyecek. Biz Alanya’nın ana caddelerini 2 yıl içinde baştan yapacağız” dedi.

Önceki İçerikHuman’da kış akşamları keyfi
Sonraki İçerikPersoneline otomobil hediye etti