Alanya yürüdü

Alanya’da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi.
Alanya’da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Alanya’da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Alanya yürüdü-1
TSK’nın Zeytin Dalı Harekatı’na destek için Alanya’da yürüyüş gerçekleştirildi.

Alanya Afrin Platformu’nun düzenlediği yürüyüşe Alanya Belediye Başkanı ve siyasiler ile bazı derneklerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuyularönü Camii önünde başlayan yürüyüş öncesinde mehteran takımı çeşitli marşlar seslendirdi. Daha sonra ellerinde Türk bayraklarıyla her yaştan ve kesimden vatandaşlar birlikte Şelale Meydanı’na kadar yürüdü. Meydanda toplanan kalabalık önce saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra şehitler için dua edildi. Öğrenciler tarafından şiirler okunmasının ardından bir konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için TSK’nın başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için bugün bir aradayız. Bu anlamlı günde bizimle olduğunuz için, bu yürüyüşe katıldığınız için teşekkür ederim. Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmeye ve parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Devletimiz ve TSK’mız, sınır bütünlüğümüzü ve vatandaşlarımızın güvenliğini tehdit eden tüm bölücü terör örgütleriyle hem içerde hem de dışarıda çok büyük bir mücadele vermektedir. Biz de onların verdiği bu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Vatanı için hiç düşünmeden canları pahasına bu mücadeleyi yürüten ordumuzun, Mehmetçiklerimizin her daim yanındayız, arkasındayız. Afrin’de güzel vatanımızın müdafaası için terörle amansız mücadele veren Mehmetçiğimize Alanya’dan sevgilerimizi, selamlarımızı gönderiyorum. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Alanya halkı duasıyla yanlarındadır, onların destekçileridir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı için savaşırken şehadet şerbetini içen bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum. Onları şükran ve minnetle anıyorum. Bu organizasyonu düzenleyen ve destek veren tüm sivil toplum örgütlerine, siyasi partilere ve katılan herkese teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi. Alanya Müftüsü Mustafa Topal önderliğinde yapılan kapanış duası ile organizasyon sona erdi.

Alanya yürüdü-2
Yürüyüşe gaziler de katıldı.

Alanya yürüdü-3
Gençler organizasyona dövizlerle destek verdi.

Alanya yürüdü-4
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve siyasiler de yürüyüşe katıldı.

Alanya yürüdü-5
Her yaştan vatandaşlar yürüyüşte yer aldı.

Alanya yürüdü-6
Bazı vatandaşlar Türk bayraklarına zeytin dalı takarak yürüyüşe katıldı.

Alanya yürüdü-7
Mehteran takımı çeşitli marşlar seslendirdi.

Alanya yürüdü-8
Yürüyüşe katılanlar Şelale Meydanı’nda toplandı.

Alanya yürüdü-9
Şehiter için saygı duruşunda bulunuldu.

Alanya yürüdü-10
Şehitler için dua da edildi.

Alanya yürüdü-11
Adem Murat Yücel, Türkiye’yi kimsenin bölemeyeceğini söyledi.

Önceki İçerik‘Rezil olma ile utanmayı birbirine karıştırıyoruz’
Sonraki İçerikAnadolu Jet Alanya’ya odaklandı