Alanya’da bisiklet festivali başlıyor

Alanya’da 12-13-14 Ekim tarihlerinde ‘1. Uluslararası Alanya Bisiklet Festivali’ gerçekleştirilecek. Kestel futbol sahası yanındaki kamp alanı şimdiden dolmaya başladı.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Alanya, her yıl düzenlediği çok sayıda ulusal ve uluslararası organizasyonla spor turizmine büyük katkı sağlıyor. İklimi, doğası ve yolları ile bisiklet kullanımına son derece müsait olan Alanya’da bu yıl 12-13-14 Ekim tarihlerinde, düzenlenecek olan ‘1. Uluslararası Alanya Bisiklet Festivali’ne şehir dışından gelecek olan 400 ün üzerinde sporcu şehrin tanıtımına ve şehir ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

Katılımın ücretsiz olduğu, üç gün sürecek olan festival boyunca Alanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerine bisiklet turları düzenlenecek. Festival katılımcılarına, Dim Çayı, Syedra Ören Yeri, Sapadere Kanyonu ve Alanya Kalesi gezdirilecek.

‘ALANYA’YI BİSİKLET SPORUNDA CAZİBE MERKEZİ YAPMAK İSTİYORUZ’

Festival hakkında açıklama yapan Festivall.com.tr yetkilileri, “Alanya’nın iklimi ve doğası bisiklet sporuna çok müsait, bu yüzden ‘Neden Alanya’da bir bisiklet festivali olmasın’ dedik ve kolları sıvadık. Üç günlük bir program hazırladık. Festival boyunca
akşamları canlı müzik, dans gösterisi, oyunlar, etkinlikler olacak.
Gündüzleri ise her gün bir bölgeye bisiklet gezisi düzenleyeceğiz. Festival sayesinde Alanya’nın güzelliklerinin yanı sıra bisiklet yollarının da tanıtımı olacak.
Festivalimiz herkesin katılımına açık. Özellikle pazar günü yapacağımız şehir kortejine tüm Alanya halkını bekliyoruz. İnanıyoruz ki çok ciddi katılımın olduğu güzel bir kortej olacak.
Uzun vadede hedefimiz festivali Türkiye’nin en iyi bisiklet festivallerinden biri haline getirip, bisiklet organizasyonları için ve bisiklet kampları için Alanya’yı cazibe merkezi haline getirmek.

Festivall.com.tr olarak festivali duyduğu andan itibaren bizi destekleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e, Alanya Belediyesi Spor İşleri Müdür Levent Uğur’a, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili’ye, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na ve Alanya Turizm ve Tanıtım Vakfı’na (ALTAV) teşekkür ediyoruz.
Ayrıca festival organizasyonunda bizimle olan Alanya Doğa Sporları Kulübü’ne (ALDOSK) teşekkür ediyoruz’ dediler.