Alanyalı şehit doğum gününde anıldı

2008 yılında Şırnak'ta şehit olan piyade er İlyas Güzel, Elikesik Mahallesi'nde kendi adını taşıyan ilkokulda doğum gününde anıldı.
2008 yılında Şırnak'ta şehit olan piyade er İlyas Güzel, Elikesik Mahallesi'nde kendi adını taşıyan ilkokulda doğum gününde anıldı.

2008 yılında Şırnak’ta şehit olan piyade er İlyas Güzel, Elikesik Mahallesi’nde kendi adını taşıyan ilkokulda doğum gününde anıldı.

Foto1
Şehit İlyas Güzel kendi adını taşıyan okulda doğum gününde anıldı.

Muhtarlık ve Şehit İlyas Güzel İlkokulu tarafından düzenlenen anma törenine Alanya Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yavuz Erek, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Müftüsü Mustafa Topal, Elikesik Mahallesi Muhtarı Yusuf Boz, siyasi parti temsilcileriyle, şehit İlyas Güzel’in yakınları, okul öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Öğrenciler tarafından protokole çiçek sunulmasıyla başlayan anma programı saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Sonra şehit İlyas Güzel’in özgeçmişi katılımcılarla paylaşıldı. Anma programında bir konuşma yapan Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, katılımcılara teşekkür etti. Öğrenciler tarafından çeşitli şiirler okunmasının ardından protokol ve diğer katılımcılar sloganlar eşliğinde şehidin Yandılar Mevkii’nde bulunan mezarına giderek birlikte dualar etti.

Foto2
Öğrenciler tarafından protokole çiçek sunuldu.

Foto3
Protokol ve öğrenciler bayraklarla şehidin mezarına kadar yürüdü.

Foto4
Şehit İlyas Güzel’e mezarı başında dua ettiler.

Foto5
Hüseyin Er, şehit İlyas Güzel’in adını taşıyan yeğeniyle birlikte.

Önceki İçerikBaşkan Yücel Paris Büyükelçisini Ziyaret Etti
Sonraki İçerikEn Vie’de romantik gece