Alanya’yı Litvanyalı’dan dinlediler

Lıtvanya'da Alanya tanıtımı

Litvanyalı Gazeteci Ausrine Semiene, Vilnius şehrinde düzenlenen turizm fuarında Alanya’nın tatil için güvenli bir şehir olduğunu anlattı.

Alanya'yı Litvanyalı'dan dinlediler 3

Litvanya’nın Başkenti Vilnius’da düzenlenen Adventure 2017 Turizm Fuarı’nda Alanya tanıtımı yapıldı. Fuarda Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) adına Hüseyin Gümrükçüler görüşmelerde bulunurken Türkiye ve Alanya turizmi konusuna hakim ve Alanya sevdalısı olan gazeteci Ausrine Semiene de tanıtım çalışmalarına destek verdi.

Alanya'yı Litvanyalı'dan dinlediler
Ausrine Semiene

Yaklaşık 30 bin kişinin ziyaret ettiği fuarın nabzını tutan ve izlenimlerini aktaran Gümrükçüler, şunları kaydetti:

“GÜVENLİK KONUSUNDA ÇEKİNCE VAR”

Türkiye ve Alanya hakkında kafalarında soru işareti olan Litvanyalılar standımızdan ayrılmadı. Kendilerine en güncel bilgileri ilettik. Özellikle güvenlik konusunda çekinceleri var. Bu anlamda Alanya tanıtım çalışmalarına birebir katılan Litvanyalı gazeteci Ausrine Semiene’nin varlığı önemliydi. Kendi vatandaşları olan bir gazeteciden özellikle Alanya bölgesinin tatil için güvenli bir yer olduğunu duymaları inanılırlığı daha da arttırdı. Bu çalışma oldukça faydalıydı.

Alanya'yı Litvanyalı'dan dinlediler 2
ALTİD Başkanı Burhan Şili, Büyükelçi Aydan Yamancan, Ticaret Ataşesi Muhammet Karakaya, İsveç Turizm Ataşeşi Murat Koçak, Hüseyin Gümrükçüler

Alanya'yı Litvanyalı'dan dinlediler 4

Alanya'yı Litvanyalı'dan dinlediler 5

Önceki İçerikEn Vie’de Latin rüzgarı
Sonraki İçerikHira yeni yaşına girdi