ALKOD’dan kaynaşma kahvaltısı

Ömer Göker, Dr. Fatih Yazan, Tunahan Kasapoğlu
Ömer Göker, Dr. Fatih Yazan, Tunahan Kasapoğlu

Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Göker öncülüğünde düzenlenen geleneksel ALKOD kaynaşma kahvaltıları devam ediyor.

Ömer Göker, Dr. Fatih Yazan, Tunahan Kasapoğlu
Ömer Göker, Dr. Fatih Yazan, Tunahan Kasapoğlu

ALKOD tarafından düzenlenen kahvaltıda Başkan Ömer Göker ve ALKOD üyeleri, farklı sektörden iş adamlarını ağırladı.
Kahvaltıya Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan da katıldı. Geleneksel hale gelen kahvaltılarda amaçlarının farklı kurum ve kuruluşların yöneticileri ile iş adamlarını bir araya getirmek olduğunu belirten Başkan Göker “Bu gün Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Tevfik Yazan’ı ağırlayıp kendisinden yeni devlet hastanesi başta olmak üzere çalışmaları hakkında bilgi aldık” dedi.

“Amacımız Örf, Adet ve Geleneklerimizi yaşatmak”

ALKOD kahvaltı

Göker “ALKOD olarak amacımız yeni jenerasyonun birbirini tanıması ve kaynaşması, bu bağlamda düzenli olarak kahvaltı organizasyonu yapıp genç iş adamlarımızı bir araya getiriyoruz. Bugün konuğumuz Devlet Hastanemizin Başhekimi sayın Tevfik Yazan oldu. Kendisine bizi kırmayıp geldiği için teşekkür ediyorum. Amacımız hemşehrilik bilincini güçlendirip, örf, adet ve anenelerimize sahip çıkmak. Kahvaltımıza iştirak eden tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Fatih Yazan ise kendisinin eşi dolayısıyla artık Alanyalı olduğunu belirterek, “Alanya iklimi, coğrafi konumu ve yetişmiş eleman potansiyeli ile bir çok ili geride bırakan bir şehir. Sağlık hizmetleri konusunda büyük bir hızla yenilenip gelişiyoruz. Antalya’dan – Anamur’a hatta Sarıveliler – Hadim gibi komşu ilçelerden dahi hasta kabul ediyoruz. Günlük 15 bin kişi civarında bir giriş çıkış oluyor, yeni hastanemizin tam randımanla hizmete girmesiyle bu daha da artacak. Perşembe – Cuma gününe kadar tüm polikliniklerimizin taşınması tamamlanmış olacak. Yeni hastanemizde yatak sayımız 400, bir yıl içinde bunu 500 ün üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Alanya’nın insanı çok yardımsever ve dayanışma duyguları çok güçlü. Söz konusu Alanya olduğu zaman parti ayrımı gözetmeksizin el ele verip canla başka şehrin menfaatleri için herkes çaba gösteriyor” dedi. Ayrıca Yazan, son aşamasına geldikleri ‘Sağlık Araştırma Uygulama Merkezi’nin açılışına kısa bir süre kaldığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu bağlamda ben başta sayın bakanımız ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum.”

ALKOD kahvaltı-2

Önceki İçerikMeslektaşlar Alanya Et & Balık’ta toplandı
Sonraki İçerikAçılışa özel şık kokteyl