ALKÜ’de ‘Turizm Haftası’ kutlandı

ALKÜ’de ‘Turizm Haftası’ kutlandı
ALKÜ’de ‘Turizm Haftası’ kutlandı

ALKÜ, ‘Turizm Haftası’ kapsamında “Denizin Sesi Yörüklerin Nefesi” adlı Türk Halk Müziği konseri düzenledi.

ALKÜ’de ‘Turizm Haftası’ kutlandı-5

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), bilimsel ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra kültürel etkinlikler düzenlemeye de tüm hızıyla devam ediyor. ‘Turizm Haftası’ kapsamında ALKÜ ALTSO Turizm Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve Geleneksel ve Modern Dans Kulübü ortaklığı ile hazırlanan “Denizin Sesi Yörüklerin Nefesi” isimli Türk Halk Müziği konseri düzenlendi. ALKÜ İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda tertip edilen konsere ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Leyla Harputlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayri Akın, ALTSO Turizm MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Gölge, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.

ALKÜ’de ‘Turizm Haftası’ kutlandı-4
Etkinlikte Cüneyt Güzel’e ALKÜ mührü verildi.

Programda O Ses Türkiye yarışmacısı Cüneyt Güzel de öğrencilere türküler söyledi. ALTSO Turizm MYO öğrencileri ile birlikte organizasyon heyetinde bulunan ve aynı zamanda programın sunuculuğunu da üstlenen ALTSO Turizm MYO Öğretim Görevlisi Bilgin Kandemir’in türkülere dair bilgilerle akıcı bir sunum yaptığı konserde farklı yörelere ait türküler söylendi. Yoğun bir ilgiyle izlenen programda halk danslarının kısa gösterileri de büyük beğeni topladı. Zaman zaman hüzünlendiren zaman zaman neşelendiren türküler ile dinleyiciler Antalya’dan, Erzurum’a Gaziantep’ten ve Kahramanmaraş’a, Karadeniz’den Ege’ye keyifli bir yolculuk gerçekleştirdi.

ALKÜ’de ‘Turizm Haftası’ kutlandı-3

ALKÜ’de ‘Turizm Haftası’ kutlandı-2

Programın ardından bir konuşma yapan ALTSO Turizm MYO Öğretim Görevlisi Bilgin Karademir, “Bizlere bu etkinliği düzenlenmemizde destek olan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı olmak üzere Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına, ALTSO Turizm MYO Müdürlüğüne, Karabük Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve AkademikTürk Dünyası Müzik ve Dans Topluluğu Başkanı Can Doğan ve tümsponsorlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

ALKÜ’de ‘Turizm Haftası’ kutlandı

Programın sonunda ALTSO Turizm MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Gölge, ALTSO Turizm MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Mevlüt Uyar, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayri Akın ve Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Karademir, Alanya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şevki Mat, emeği geçenlere Alaaddin Keykubat mührünü takdim etti.

Önceki İçerikEl sanatları görücüye çıktı
Sonraki İçerikToklu yeni parti binasını tanıttı