ALKÜ’lüler öncülük edecek

ALKÜ'lüler öncülük edecek

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ve Sosyal Hizmet Merkezi iş birliğinde Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2018-1. Çağrı Dönemi proje başvuruları kapsamında üniversitenin Muay thai takımı ile Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde bulunan devlet korumasındaki öğrenciler bir araya geldi. Projeye Gençlik ve Spor Bakanlığı da hibe desteği sağlıyor.

Mehmet Arzık, Ahmet Çelik, Fatma Aksoy, Ferit Doğan
Mehmet Arzık, Ahmet Çelik, Fatma Aksoy, Ferit Doğan

Projeye başlama amaçlı Hancı Pastanesi’nde düzenlenen kahvaltıya Proje Koordinatörü Ferit Doğan, Mauy Thai Milli Takımlar Antrenörü Mehmet Arzık, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik ile öğrenciler katıldı. Kahvaltıda konuşan Proje Koordinatörü Ferit Doğan, desteklerinden dolayı ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na teşekkür etti. Doğan, “En önemli unsur bu projenin sürdürülebilirliği. Amacımız bu arkadaşlarımıza sizin rol model olmanız. Rol model olarak bir abi, abla görevi yapmanız. Bu çocukları sizinle paylaştırmak istiyoruz. Onlara yol göstermenizi istiyoruz. İlerleyen dönemlerde sporla ilgilenen arkadaşlarımızın Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ndeki öğrenci kardeşlerimizden bir body’si olacak. Onlara spor, ahlaki yetiştirme, çizecekleri yol anlamında siz rol model olacaksınız. Artık üniversiteye geldiniz. Hayatın belli bir aşamasını kat ettiniz. Önünüzde daha güzel günler olduğuna inanıyorum ama artık sizin de bu toplumda sorumluluğunuz var. Bu sorumluluk da bu kardeşlerimize yardımcı olunması” dedi.

ALKÜ'lüler rol model olacak

“SPOR BİR DEĞİŞTİRİCİ UNSUR”

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik de, “Biz 7’den 70’e herkesin sporla bir değiştirici unsur olduğuna inanıyoruz. Bu çocuklarımız da seneye üniversiteli olacaklar. Sizlerden aldıkları feyzle daha alt kademeden gelen kardeşlerine de sahip çıkacaklarına inanıyoruz. Güzel şeyler olacak. 240 aile bizden destek alıyor. Bunların çocukları var. Bunlar da bizim çocuklarımız. Onların ders çalışması, spor yapması noktasında siz üniversite öğrencilerinden destek alacağız. Böylelikle bunu daha da ileriye taşıyacağız. Bu çocukların sahipsiz olmadığını göstererek bir yerlere gelmesini noktasında çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

ALKÜ'lüler rol model olacak

Önceki İçerikGünizi ailesi yeni yılı kutladı
Sonraki İçerikBakan Çavuşoğlu yeni yıla ailesiyle girdi