AME Anadolu Mezunları Derneği kermeste buluşturdu

AME Anadolu Lisesi Mezunları kermeste buluşturdu

Ayşe Melahat Erkin Anadolu Lisesi Mezunları Derneği, bu sene ilk defa yaptığı kermeste mezunlarını bir araya getirdi. Birlik ve beraberlik amacı ile gerçekleşen kermes okul bahçesinde yapıldı.

AME Anadolu Lisesi Mezunları kermeste buluşturdu

Alanya Ayşe Melahat Erkin Anadolu Lisesi Mezunları Derneği birlik ve beraberlik amacıyla birinci kermesini gerçekleştirdi. Mezun olanların anılarını tazelemeleri için okul bahçesinde düzenlenen kermese MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Abil Gündoğdu, Alanya Kadınları Yardımlaşma Derneği Başkanı Nurcan Okan, partililer ile eski mezunlar katıldı.

foto9

11 YILDIR DESTEK OLUYOR

Kermesle ilgili bir açıklama yapan derneğin fahri başkanı Fatih Yazan, “Alanya Ayşe Melahat Erin Anadolu Lisesi Mezunları Derneği 2007 yılında kuruldu. 11. yıldayız. 10 yıldır mezun çocuklarımıza burs veriyoruz. Şu ana kadar 30’a yakın öğrencimiz mezun oldu. Yine 30’a yakın öğrencimize de burs veriyoruz. Kız yurdumuzu destekliyoruz. Buradaki Ayşe Melahat Erkin İlkokulu’na da desteklerimiz devam ediyor. Tamamen kendi okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizle bu tür etkinlikler düzenleyerek üniversitede okuyan öğrencilere burs gönderiliyor. Etkinliklerimizdeki amacımız bu. Katılım sırasında da öğretmen ve öğrencilerimiz birbirleriyle görüşüyor. Bunu da bir sosyal etkinliğe çevirmiş oluyoruz” dedi.

foto8

“HEDEFİMİZ ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRMAK”

Mali İşlerden Sorumlu Başkan Ömer Faruk Fidancı da, “Okuldaki öğretmenlerin bize yönlendirmiş olduğu öğrencilerle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Okul aile birliği zaten onlara lise hayatı boyunca destek oluyor. Bizlerde onlara üniversite hayatı boyunca yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bütün çalışmalarımız Hasan Çolak Anadolu Lisesi ile koordineli bir şekilde sürüyor. Hedefimiz mevcut öğrencilerimizi daha fazla artırmak” diye konuştu.

foto18

foto17

foto16

foto14

foto13

foto12

foto11

foto10

foto7

foto3

Foto2

Foto1

Önceki İçerikAlanyaspor Gazipaşa’da öğrencilerle buluştu
Sonraki İçerikSocial’da eğlenceli parti