“American Life şubeleri içinde tek VIP merkez Alanya’da”

American Life Kurucu Müdürü Seher Sezer Ar, Doğuş Ar ve kurumun öğretmenleri Albüm için poz verdi.
American Life Kurucu Müdürü Seher Sezer Ar, Doğuş Ar ve kurumun öğretmenleri Albüm için poz verdi.

Eylül 2017’de Alanya’da hizmet vermeye başlayan ve American Life Dil Okulları içerisinde tek VIP merkez olan American Life Dil Okulları Alanya Şubesinin Kurucu Müdürü Seher Sezer Ar ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

American Life Dil Okulları- Alanya VIP merkez
American Life Kurucu Müdürü Seher Sezer Ar, Doğuş Ar ve kurumun öğretmenleri Albüm için poz verdi.

“Müfredatımız Amerika Roosevelt Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanıyor”

Programlarını Amerika’da bulunan Roosevelt Üniversitesi işbirliğinde hazırlayan tek dil okulu olduklarının altını çizen Ar, “Bizim genel merkezimiz İzmit’te. Yurt dışı bağlantılı bir markayız. American Life, bir Amerika Üniversitesiyle iş birliği içinde programlarını hazırlayan tek dil okuludur. American Life, Roosevelt Üniversitesi’nin Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Mısır, Fas, Irak, KKTC, Rusya ve Ukrayna’daki resmi temsilcisidir. Üniversite’nin 48 Master, 4 doktora programı bulunmaktadır. Roosevelt, American Life C2 sertifikasına sahip her öğrenciyi TOEFL ya da IELTS puanı gerekmeksizin, programlarına sözlü mülakat olarak kabul eder. Şu an Türkiye’de 70’e yakın şubemiz var. Yurt dışında da 20’ye yakın temsilciliğimiz bulunmakta. Sınıflarımız 6-7 maksimum 12 kişilik. %80 konuşma ağırlıklı eğitim veriyoruz. Mesleki İngilizce eğitimlerimiz var. İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca gibi birçok dilde eğitim veriyoruz. 7 yaş itibariyle gruplarımızı başlatabiliyoruz. Onun haricinde kurumsal eğitimlerimiz oluyor. Burada yine turizme ağırlıklı olarak mesleki eğitimler veriyoruz. Bu anlamda da buradaki birçok kurumun personel eğitimlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Seher Sezer Ar, Doğuş Ar
Seher Sezer Ar, Doğuş Ar

“+More English programı ile ömürlük bir eğitim veriyoruz.”

Dil öğrenmenin nankör olduğunu ve tekrar edilmemesi halinde öğrenilen dilin unutulabileceğini belirten Ar, American Life olarak öğrencilerine ömürlük bir eğitim verdiklerini söyledi. Ar, “Bizde eğitim alan bir öğrencimiz, şehir değişikliği yapması halinde bulunduğu şehirdeki American Life şubelerinde konuşma eğitimlerine katılabiliyor. Bu eğitimler için öğrencilerimiz ek bir ücret ödemiyorlar. Bu hizmet öğrencilerimize ömür boyu veriliyor. Bizim için önemli olan buraya gelen kişinin dışarıya çıktığı zaman ya da yurt dışı seyahatlerinde rahatça konuşabilmesi, söyleneni anlayabilmesi ya da bir otel çalışanının resepsiyonda telefon çaldığında buna cevap verebilmesidir. Biz kurum olarak eğitimlerimizi gramerin yanı sıra daha çok konuşma üzerinden veriyoruz. Dinleme- konuşma- okuma- yazma+ gramer şeklinde eğitimlerimizi sınıflandırıyoruz. Yaşayarak öğrenmek bizim için çok önemli. Bu nedenle sosyal aktivitelere ağırlık veriyoruz. Piknikler, sinema günleri gibi birçok etkinliğimiz oluyor. Biz öğrencimizin kişisel gelişimine de bu şekilde destek olmaya çalışıyoruz. Herhangi bir ücret almadan öğrencilerimizin farkındalıklarını arttırmayı amaçlıyoruz. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitelerinde etkinliklerimiz oluyor. Sektörün öde gelen isimlerini düzenlediğimiz seminerlerde ağırlıyoruz. Daha öncesinde bulunduğumuz şubelerde 3 bine yakın seminer vermiştik. Alanya’da da bu tarz etkinliklerimize devam edeceğiz. Onun haricinde sosyal sorumluluk projelerimiz oluyor. TEMA ile anlaşmamız var. Onun haricinde LÖSEV standımız var. Bizim öğrencimiz olsun ya da olmasın buradaki oyuncaklardan alarak LÖSEV’e katkı sağlayabiliyor. Dili ne kadar çok günlük hayatımıza katabilirsek o kadar verimli olur. Yaptığımız birçok sosyal aktivitede Türkçe konuşmayı bırakıyoruz” dedi.

American Life Dil Okulları- Alanya VIP merkez-2
Gülay Tek ve öğrencileri ders esnasında eğlenmeyi de ihmal etmiyor.

“Arsenal Futbol sözlüğü Türkiye’de bir ilktir”

American Life, Arsenal Soccer Schools’un yabancı dil çözüm ortağı olduğunu belirten Ar, sözlerine şu şekilde devam etti: “Arsenal Soccer Schools için hazırlanan ‘Arsenal Futbol Sözlüğü’ de Türkiye’de bir ilktir. 7-16 yaş arasındaki tüm öğrencilerimiz Arsenal Soccer Schools Türkiye bünyesinde American Life ayrıcalığıyla bir ay ücretsiz futbol eğitimi ve indirimli kayıt fırsatlarından yararlanabilirler. Biz American Life olarak yurt dışı eğitim noktasıyız ve markamızın çatısı altında pilotluk okulumuz da mevcut.“

American Life Dil Okulları- Alanya VIP merkez-3

American Life Dil Okulları- Alanya VIP merkez-4

Önceki İçerikYüzme şampiyonası ve milli takım seçmeleri başladı
Sonraki İçerikSağlıklı yaşam sağlıklı ürün adresiniz Provitanya