Atatürk Koşusu başlıyor

Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maraton için hazırlıklar başladı. Maraton ve halk koşusuna bu yıl rekor katılım bekleniyor.
Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maraton için hazırlıklar başladı. Maraton ve halk koşusuna bu yıl rekor katılım bekleniyor.

Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maraton için hazırlıklar başladı. Maraton ve halk koşusuna bu yıl rekor katılım bekleniyor.

Atatürk’ün Alanya’ya gelişinin her yıl dönümünde gerçekleştirilen “Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maraton” yarışları için hazırlıkları başladı. Atletizm Federasyonu, Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şubesi Derneği’nin katkılarıyla “Atatürk’e koşalım Atatürk ile koşalım” sloganıyla düzenlenecek yarışlar için bugün Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde toplantı gerçekleştirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya yarışlarda görev alacak kurum ve kuruluş yetkilileriyle ADD Alanya Şubesi Başkanı Aydın Özbaş ile yardımcıları katıldı. Bu yılki yarışlar hakkında ve hazırlıklarla ilgili katılımcılara bilgi veren Özbaş, “Alanya’da yıllardır yaptığımız bu yarış, Atatürk adına Türkiye’de tek uzun yol yarışıdır” dedi. Özbaş, hem halk koşusuna hem de yarı maraton yarışlarına bu yıl daha çok katılım beklediklerini de belirtti.

ac4aac2c-65bc-458d-a774-1d794b4a3051

25 Şubat Pazar günü, Atatürk Anıtı ile Çimen Otel Kavşağı (Ahmet Tokuş Bulvarı) arasında kalan cadde üzerinde oluşturulacak parkurda gerçekleştirilecek olan Halk Koşusu, 10 farklı kategoride yapılacak. Halk koşusunda ilk çıkış (start) saat 12.00’da verilecek. Bu koşuya 9 kategorideki bütün sporcular katılacak. Saat 12.30’da verilecek çıkışta (start) ise 12-15 yaş grubu yarışacak. Katılımın ücretsiz olduğu halk koşusuna başvurular Hükümet Meydanın’da kurulacak yarış merkezine yapılacak. Halk Koşusu’nda birincilere bisiklet, ikincilere hediye çeki ve tişört ile bayrak, üçüncülere tişört ile rozet verilecek. Halk koşusuna 450 civarında katılım bekleniyor.

Beş kategoride gerçekleştirilecek yarı maraton yarışlarında çıkış (start) 10.00’da yapılacak. Türkiye genelinden profesyonel sporcuların katılacağı Yarı Maraton yarışlarına 150 dolayında katılım beklenirken, internet üzerinden şimdiden 100’den fazla müracat olduğu öğrenildi. Yarı Maraton yarış güzergahı ise Atatürk Anıtı ile Milli Egemenlik Stadyumu (Ahmet Tokuş Bulvarı) arasında kalan yol olacak ve sporcular bu yolda 4 tur atacak. Yarı Maratonda ise sporculara ödül olarak birinciye tatil, ikinciye 300 Lira ve üçüncüye de 150 Lira para verilecek.

Önceki İçerikKent Konseyi 8 Mart için toplandı
Sonraki İçerikTürk-Rus dostluğu bu sergide buluştu