Gökhan Özoğuz’dan Dersim çıkışı: Kaos yaratır

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'na en çok destek veren isimlerin başında gelen Gökhan Özoğuz, Tunceli Belediyesi'nde
Gökhan Özoğuz

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’na en çok destek veren isimlerin başında gelen Gökhan Özoğuz, Tunceli Belediyesi’nde “Tunceli” ibaresinin yerine “Dersim” kullanılması kararını eleştirdi.

Daha önce “Komünist Başkan” olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu’nu destekleyen Athena Gökhan, Tunceli Belediye Meclisi’nin, belediyede bulunan tabelalarda “Tunceli” ibaresinin “Dersim” olarak değiştirilmesi kararını eleştirdi.

Tunceli Belediye Meclisi, Türkiye Komünist Partisi’nden aday olarak seçilen ve “Komünist Başkan” olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu başkanlığında yapılan olağan ve olağanüstü toplantılarda kararlar aldı.

Tunceli Belediyesi, meclis toplantılarında alınan karara göre belediye hizmet binalarındaki tabelaların ‘Dersim Belediyesi’ olarak değiştirilmesinin oy çokluğuyla kabul edildiği bilgisi yer aldı.

Son günlerde siyasi söylemleriyle gündem olan Gökhan Özoğuz, daha önce desteklediği “Komünist Başkan” olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu ile bu açıklama sonrası ters düştü.

“DEĞİŞTİRİLMELİ”

Özoğuz twitter hesabından “Bir değişim varsa bile kanuni olarak meclisden geçip onaylanması lazım. 1935’de yukarıda yazıdaki nedenlerden dolayı değişmiş. Bugün tekrar değişecekse meclis kararı ile kanuni yollardan değişir. Yoksa 1935 Tunceli kabul edilmiştir! Ferdi, duygusal karar almalar kaos yaratır” alınan kararın yerinde olmadığını dile getirdi.

Önceki İçerikMerve Sanay tüm açık fotoğraflarını sildi
Sonraki İçerikThe Taste’de yarışan Asaf Saner yaşamını yitirdi