Bahçeşehir Nevruz’u kutladı

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz kutlaması
Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz kutlaması

Baharın başladığı, doğanın uyandığı gün olarak kabul edilen ‘Nevruz Bayramı’ Bahçeşehir Koleji Alanya’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz Kutlaması

Bahçeşehir Koleji Alanya Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliklere çok sayıda veli de katıldı.

“Biz büyük bir aileyiz”

‘Biz bir aileyiz, büyük bir aileyiz’ sloganıyla düzenlenen kutlama programında birbirinden güzel görüntüler kaydedildi. Nevruz geleneğine uygun şekilde hazırlanan ‘Haftsin Sofrası’nın etrafında çekilen fotoğraflarla başlayan program, konferans salonundaki sunumlarla devam etti.
İki farklı kültürün sergilendiği gecede yabancı ve Türk öğrencilerden oluşan grupların karma gösterileri veliler tarafından ayakta alkışlandı. Keman, Gitar ve piyano eşliğinde söylenen şarkılar, dans performansları ve şiirlerin yer aldığı program sonunda veliler bahar bayramlarını kutlayan ve böylesine güzel bir program hazırlayan Bahçeşehir Koleji Alanya ailesine teşekkürlerini sundu. Programda açıklama yapan Bahçeşehir Alanya yetkilileri, “Köklü kültürü ve gelenekleriyle, birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü ve de dünyanın en eski barış ve dostluk bayramlarından biri olan, baharın müjdecisi Nevruz’u hep birlikte kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Nevruz milletleri bir arada tutan kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz Bayramı da bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir. Bahar ile doğanın uyanışını, çiçeklerin rengârenk bir şekilde yeryüzüne merhaba demesini ve bereketi müjdeleyen Nevruz Bayramı, yüzyıllardır yaşatıldığı bölgelerde kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayramdır. Bahçeşehir Koleji Alanya olarak bu kardeşlik ve dayanışma gününün, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirerek ülkemiz başta olmak üzere, tüm insanlığa güzel günler getirmesini diliyoruz” dedi.

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz Kutlaması -2

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz Kutlaması -3

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz Kutlaması -4

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz Kutlaması -5

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz Kutlaması -6

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz Kutlaması -7

Bahçeşehir Koleji Alanya Nevruz Kutlaması -9

Önceki İçerik8 Mart anısına Alanya’yı gezdiler
Sonraki İçerikMezza’da muhteşem fasıl