Bakan Çavuşoğlu: “Tanıtım için çok çalışmalıyız”

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

ALTSO’da konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alanya’nın tanıtımı için daha çok çalışılması gerektiğini söyledi.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanyaspor Store’un açılışının ardından ikinci kez Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı seçilen Mehmet Şahin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Şahin ve ALTSO üyeleri Bakan Çavuşoğlu’nu oda binası önünde karşıladı. ALTSO Konferans Salonu’nda odanın üyeleri ve siyasilere hitap eden Bakan Çavuşoğlu’nun programına Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre de katıldılar. Burada önce konuşan ALTSO Başkanı Şahin, “Esnaf bize güvendi. Bakanımız da bizi ziyaret etti. Biz bakanımızı her zaman örnek aldık. Alanyamıza Bakan Çavuşoğlu sayesinde çok hizmet aldık. Burada saysam akşama kadar zaman alır. Ne kadar proje varsa hepsinin altında Bakan Çavuşoğlu’nun imzası var. Seçim ben ve arkadaşlarımız için prosedürdü. Kimseyi karalamadık. Bundan sonra da karalamayacağız. Bu başarı benim çalışma arkadaşlarımızın. Sizlerin önderliğinde koordinasyonlu, birlik ve beraberlik içinde hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

“İnşallah vizeyi de kaldıracağız”

Bakan Çavuşoğlu da, “Bugün doğduğum ata topraklarındayım. Fırsat buldukça buralara geliyoruz. Çalışmalarımız bizi halktan koparmıyor. Bu makamlar geçici. Allah rızası için hizmet ediyoruz. Alanya, Antalya’ya laf olsun diye gelmiyoruz. Dünya değişiyor. Alanya, Antalya da değişiyor. Bu talepleri iyi görmek lazım. İşte Türkiye’nin 16 yıldır kalkınmasının nedeni bu. Kıyaslayabiliriz ama bu bizi rehavete götürür. 2023’te daha güçlü olmamız lazım. Vizyon, proje ortaya koyacağız, inanacağız, çalışacağız. Her zaman sizlerden gelen talepleri dikkate alarak çok hizmetler yaptık. Birlik beraberlik içinde çalışırsak sonuç da alırız. Alanya ilkelerin şehri oldu. Bugün 2 üniversitemiz var. Biraz önce kaymakamımızla projeleri gözden geçirdik. Artık çevreyolu dışında bir otobanın projesini yavaş yavaş hayata geçireceğiz. Sadece turizm yetmez. Rusya ile tarım ürünlerinin önündeki engelleri tamamen kaldırdık. İnşallah vizeyi de kaldıracağız. Alanya’nın batısında Konaklı bölgesinde önce 300 yataklı sonra da 500 yataklı olacak bir hastanenin ihalesini başlattık. Cikcilli’de bir tıp fakültesi hastanesini hayata geçireceğiz. Özel sektördeki klinik ve hastanelerle burada kışın binlerce hasta Alanya’ya gelecek. Turizm anlayışını değiştirmek lazım. Yerli turizmi hor görmeyelim. Alanya misafirperverliğini en iyi şekilde sunmamız lazım. Alanya’nın eski bahçe içindeki evlerini koruyabilseydik, bugün bu ilçede gecelemenin bir günü 1000 Euro’dan başlayacaktı. Golf kulüpleri kuruyoruz. İnşallah kış ayında geceleme artacak. Veledrom yapıyoruz. 2 üniversite var. Alanya kışın nasıl dolu görüyorsunuz. Üniversiteye gelen öğrenci sayısını 70 bine çıkarınca Alanya yaz kış dolu olacak. Alanya’da bir kalite düşüklüğü görüyorum. Bunu bir dostunuz olarak söylüyorum. Biraz daha fazla para kazanacağım diye bunu yapmayın. ALTSO’nın seçimi oldu. ALTSO’nun eğitim çalışmalarını takdirle izliyorum. Meslek Yüksekokulu’nu açtık ama biz burasının resmi açılışını da yapacağız. Biz burasının açılışını da seçim öncesi yapacaktık ama yönlendirme olur diye yapmadık. Hassasiyetimizi görüyorsunuz. Şahin, 5 yıldır çalışıyor. En çok da beni yordu. Benden şahsi olarak bir şey istemedi. Şahin’e komplo da kurdular. Ben onun ne kadar milliyetçi, vatanını seven biri olduğunu bildiğim için arkasında durdum. Onun odasından kovduğu ilk kişiler de FETÖ’cüler.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin

“Terörle mücadelemizi sürdüreceğiz”

Biz milletten aldığımız gücü baskı unsuru olarak kullanırsak millet bize Osmanlı tokadını vurur. Bu insanların çoğu da psikolojik sorunlu insanlar. Bu millet tankın karşısına çıktı. Sen kimsin? Seçimler bitti. Şimdi hizmet zamanı. Sadece benden belediye başkanından beklemeyin. Bugün Türkiye’nin çok yönlü olması lazım. Yeri gelince sert olacağız. Yeri gelince masumların yanında olacağız. Hepsini yerli yerinde kullanıyoruz. Terörle mücadeleyi içerde ve dışarıda sürdüreceğiz. FETÖ ile mücadeleyi sürdüreceğiz. Hainler nerde olursa olsun hesap verecek. Hangi ülkede olursa olsun getirip adalete teslim ediyoruz. En son Kosova’da hainler alındı. Ortalık karıştı. Neden? FETÖ Kosova’da her yere sızmış. Elitlerin çocuklarını alıp devletin içine sızlıyorlar

“Bir gece tepenize binebiliriz”

PKK, YPG ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Müttefiklerden bile onlara katılanlar oldu ama biz gerekli cevaplarımızı verdik. İnsani yardımları oraya ulaştırıyoruz. Doktorlarımız şifa dağıtıyor. Fırat Kalkanı Operasyonu’ndan beri 140 bin Suriyeli buraya döndü. Afrin’e de 200 bin dönüş bekliyoruz. Teröristlerle mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir gece ansızın gelebiliriz. Bir gece ansızın tepenize binebiliriz. Başkanım (Şahin) Alanya’nın tanıtımı için daha çok çalışmamız lazım. Alanyaspor için daha çok çalışmamız lazım” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ALTSO'da

Önceki İçerikAlanyaspor Store açıldı
Sonraki İçerikAlanya’yı Osmaniye’de temsil edecekler