Başkan Türel piyano çaldı Serdar Ortaç söyledi

Antalya, Cumhuriyet Bayramı’nı Cumhuriyet Meydanı’nda Serdar Ortaç konseri ile kutladı.

Antalya, Cumhuriyet Bayramı’nı Cumhuriyet Meydanı’nda Serdar Ortaç konseri ile kutladı.

Menderes Türel

Tophane Parkı’nın açılışının da gerçekleştirildiği kutlamada, Başkan Türel, piyanonun başına geçerek “Memleketim” şarkısını çaldı. Türel’e, Serdar Ortaç ve Antalyalıların oluşturduğu dev koro eşlik etti.

Serdar Ortaç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı-6

Kutlamaya, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve on binlerce Antalyalı katıldı.

Serdar Ortaç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı-5
Serdar Ortaç

Konuşmasına İstiklal Marşı’nın son dörtlüğünü okuyarak başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tüm Antalyalıların Cumhuriyet Bayramını kutlayarak, “94 yıl önce Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurucu meclis üyelerini, sevgiyle saygıyla, rahmetle anıyoruz. Bu yıl Cumhuriyet bayramımızı, her zamankinden daha büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Evvelki akşam Film festivalimizin kapanış törenini yaptık. Festivalimizi bayram vesilesiyle Atatürk’e ithaf ettik. Antalya gibi bir Cumhuriyet şehrine böyle bir beraberlik yakışır” dedi.

Serdar Ortaç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı-3

Konuşmaların ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz sahneden Antalyalıları Türk bayraklarıyla selamladı. Ardından Başkan Menderes Türel piyano başına geçti ve Serdar Ortaç’la memleketim şarkısını söyledi. Kutlama, renkli görüntüler eşliğinde devam etti.

Serdar Ortaç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı-4

Serdar Ortaç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı-7

Serdar Ortaç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı-8

Önceki İçerikPiyano günleri başlıyor
Sonraki İçerikCumhuriyet Bayramı’nı kutladılar