Yücel, Karaköy şenliklerine katıldı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gündoğmuş’un Karaköy Mahallesi’nde düzenlenen 3. Karaköy Keykubat Şenlikleri’ne katıldı. Yücel, şenlikte üzerine giydiği ‘Selçuklu Kaftanı’ ile ata binerek meydanda tur attı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Karaköy şenliklerinde Selçuklu kaftanı giydi

Alanya Saray Mahalle Muhtarı Süleyman Dora ve Gündoğmuş Karaköy Mahalle Muhtarı Yılmaz Şahin’in kardeş mahalle projesiyle düzenledikleri 3. Karaköy Keykubat Şenlikleri, kalabalık bir katılımla gerçekleştirildi. Şehitler için okutulan mevlit ve dualarla başlayan organizasyona, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, CHP Belediye Meclis Üyesi Gökhan Sipahioğlu, Alanya ve Gündoğmuş mahalle muhtarları, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Karaköy şenliklerinde Selçuklu kaftanı giydi -2

Yücel: “Geleneklerimizi yaşatan herkese şükranlarımı sunuyorum”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Karaköy şenliklerinde Selçuklu kaftanı giydi -3

Merkeze 65 km. uzaklıktaki 3.Karaköy Keykubat Şenlikleri’ne katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şenlikten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Selçuklunun torunları onların yapılarını, gelenek ve göreneklerini yaşatmak için çabalayan herkese teşekkür ederim. Bizlere düşen görev, yer veya mekan fark etmeksizin bu tür organizasyonlara destek vermek. Bu tür organizasyonlarla hem kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi unutmuyoruz hem de birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eder devamlılığının sürmesini temenni ederim.” Açılış konuşmalarının ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kendisi için hazırlanan Selçuklu Kaftanı’nı giyerek ata bindi. Mahalle meydanında tur atan Başkan Yücel’i vatandaşlar bol bol alkışladı. Şenliklere katılan vatandaşlar Adem Murat Yücel’le bol bol fotoğraf çektirdi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Karaköy şenliklerinde Selçuklu kaftanı giydi -4

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Karaköy şenliklerinde Selçuklu kaftanı giydi -5

Önceki İçerikMuz lifi ve Kızılkule dünyaya tanıtıldı
Sonraki İçerikEmre Karayel kumarda 100 bin dolar kaybetti