Bekarlığa veda partisi için gitmişlerdi

Mina Başaran hayatını kaybetti
Mina Başaran hayatını kaybetti

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye dönerken, İran’da özel Türk jeti düştü. Jetin Başaran Yatırım Holding’in sahibi Hüseyin Başaran’a ait olduğu öğrenildi.

Mina Başaran-2
Mina Başaran ve arkadaşları Jasmin Baruh Siloni, Liana Hananel, Sinem Akay, Aslı İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun, Ayşe And

Uçakta işadamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 kız arkadaşı ile vardı. Mina Başaran’ın 14 Nisan’da düğünü olduğu öğrenildi. Özel jette, 8 genç kızla birlikte 3 de mürettabat vardı.

Mina Başaran ve arkadaşları düğün öncesi kutlama için Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmişti. Mina Başaran ile birlikte Jasmin Baruh Siloni, Liana Hananel, Sinem Akay, Aslı İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun ve Ayşe And da uçakta bulunuyordu.

Mina Başaran, sosyal medya hesabından arkadaşlarıyla birlikte olduğu bir fotoğrafı paylaşmıştı.Uçakta bulunan kaptan pilot Beril Gebeş, ikinci kaptan Melike Kuvvet ile hostes Eda Uslu da hayatını kaybetti.

Mina Başaran
Mina Başaran

14 Nisan’da Çırağan’da evlenecekti

Mina Başaran ile Murat Gezer, mutlu ilişkilerini Ekim ayında resmiyete döküp nişanlanmıştı. Çift, 14 Nisan’da evleneceklerdi. Ancak bugün acı haber geldi ve Mina Başaran ve 7 arkadaşı yaşamını yitirdi. Mina Başaran cemiyet hayatının genç ve başarılı isimlerinin arasında yer alıyordu.

Ailesinin tek kızı ve Başaran Holding’in veliahtı olan 28 yaşındaki Mina Başaran 2013 yılından beri şirkette aktif rol alıyordu. Mina Başaran pek çok dergiye seyahat yazıları da yazıyordu. Annesi Beril Başaran’ın, mega yat iç mekan tasarımına Mina ismini verdiği öğrenildi. Mina Başaran’ın adı Başaran Yatırım Holding’in Kadıköy’da yaptığı bir rezidans prjoesine verilmişti. Mina Başaran Koç Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştu. Londra’da yüksek lisansını tamamlamıştı

Önceki İçerikEczane Su açıldı
Sonraki İçerikAkalın ve ailesinin hafta sonu keyfi