Belediye meclisi oturum ücretlerini şehitlere bağışladı

Alanya Belediye Meclisi, bir yıllık meclis oturum ücretlerini Afrin'de şehit olan askerler için bağışladı.
Alanya Belediye Meclisi, bir yıllık meclis oturum ücretlerini Afrin'de şehit olan askerler için bağışladı.

Alanya Belediye Meclisi, bir yıllık meclis oturum ücretlerini Afrin’de şehit olan askerler için bağışladı.

Alanya Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi (2)
CHP’li Gökhan Sipahioğlu, kadın üyelere çiçek verdi.

Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlık ettiği meclis toplantısına AK Parti grubundan Yusuf Hastürk,  Ertuğrul Akay,  CHP grubundan Eray Erdem,  MHP grubundan Kerim Aydoğan ile Tunahan Kasapoğlu katılmadılar.

Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de kadın meclis üyelerine çiçek verdi.

Başkaptan ‘Kadınlar Günü’nü kutladı

Mecliste gruplar adına önce konuşan AK Parti Grup Sözcüsü Kerim Başkaptan,  ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

‘Atatürk unutturulacak bir lider değil’

CHP Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş da, “Bu ay içerisinde 18 Mart çok önemli. Afrin’de ve ülkemizin bazı yerlerinde devam eden operasyonlarda şehit olanlara Allah’tan rahmet,  yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Şu anda Afrin’de ve ülkenin içindeki operasyonlarda teröristlerle mücadele eden ordunun başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk,  unutulacak ve unutturulacak bir kişi değil. Atatürk,  kimliksiz, kişiliksiz birtakım kişiler tarafından adı anılamayacak kadar büyük bir liderdir. Hafta sonu gerçekleşen yürüyüşte yaşananların ardından bir konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Kadınlar bizim anamız,  bacımız’

MHP Grup Sözcüsü Mustafa Tuna da,  konuşması nedeniyle Toktaş’a teşekkür etti. Tuna,  “Kadınlar bizim anamız, bacımız. Onları bir gün değil her zaman hatırlamalıyız” ifadelerini kullandı.

Alanya Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi (4)
Mart ayı olağan meclis toplantısında çeşitli konular görüşüldü.

’10 kadın görmek istiyoruz’

Belediye meclisinde kadın üyelere ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle çiçek de verildi. Tuna’dan sonra söz alan CHP’li Nefise Develioğlu,  “Bu çiçeği emekçi kadınlar adına alıyorum. Daha sonraki meclislerde 3 kadın değil, 10 kadın görmek istiyoruz” dedi. Yücel de bu sözlere  “İnşallah” diye karşılık verdi.

Alanya Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi (5)
Mecliste şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Şehitler için saygı duruşunda bulunuldu

Daha sonra kürsüye çıkmak için izin isteyen ve buradan meclise hitap eden MHP’li Celal Taşkın,  önce herkesi şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunmaya davet etti. Saygı duruşunun ardından  bir konuşma yapan Taşkın,  “Türkiye terörle mücadele ederken müttefiklerimiz bizi yalnız bırakıyor” dedi. Taşkın’ın konuşmasının ardından MHP’li Tuna da Afrin’deki şehitler için meclis oturum ücretlerinin bağışlanmasını önerdi. Başkan Yücel  de bu öneriyi olumlu bulduğunu belirtti. Oylamaya sunulan öneri sonucunda meclis üyeleri tarafından bir yıllık meclis oturum ücretlerinin Afrin’deki şehitler için bağışlanması kabul edildi.

Bu ay kültür merkezi açılıyor

Sonra konuşan Başkan Yücel,  önce ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Şehitlere Allah’tan rahmet,  yakınlarına başsağlığı dileyen Yücel,  Yeşilay Haftası nedeniyle Yeşilay çalışanlarını da kutladı. Yücel, “Bu ay içinde açmayı düşündüğümüz Demirtaş Kültür Merkezi 23 mahalleye hizmet edecek. İnşallah burasını 24 Mart’ta açmayı planlıyoruz. Burada  yapılacak ilk düğün ücretsiz olacak” ifadelerini kullandı.

‘Sahilin dokusu bozulmamalı’

Mecliste sahile iskele yapımıyla ilgili konu da görüşüldü. Meclis üyelerinin bu konuda fikirlerini belirtmelerinden sonra konuşan Yücel,  “Sahillerimiz dünyanın en güzel sahilleri. Bu sahilin dokusunu bozmamak gerektiğine inanıyorum” dedi. Meclis üyelerince konunun bütüncül olarak ele alınması gerektiği vurgulanan maddeye sonra ilaveler yapılması kabul edildi.

‘İl ile ilgili bir çalışma yapılsa’

Mecliste konuşan CHP’li Toktaş, “Yeni Büyükşehir Yasası yürürlüğe girdi. 30-40 bin nüfuslu beldeler mahalleye dönüştü. Hizmetlerin ulaşımıyla ilgili sıkıntılar var. Muhtarların hiç yetkileri yok. Önümüzdeki süreçte Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan sorunlarla ilgili çalışmalar yapılacaktı. Alanya 22 ilden büyük. Alanya’nın etrafında mahalleler bar. Bu sorunlar nasıl çözülecek?  AK Parti,  MHP ittifakı iyi gidiyor. Alanya il olursa,  iki tarafında bir ilçe kurulsa,  bununla ilgili bir çalışma yapılsa” dedi. Yücel,  “Belirli bir zamanda Yerel Yönetimler Yasası ile ilgili gündem maddeleri oluşacak ve meclise ulaşacak” diye konuştu.

‘Sezon öncesi bir çalışma var mı?’

AK Parti’li Şükrü Cimrin,  “Az da olsa esnaf gelen misafiri rahatsız ediyor. Biz hiçbir esnafın dükkanının kapatılmasını istemiyoruz ama bununla ilgili sezon öncesi bir çalışma var mı?” diye sordu.

‘Geçen yıla göre yüzde 21 artış var’

Yücel de,  “Bizim hizmet sektöründeki personelimiz ne kadar kaliteli olursa en üst kaliteye ulaşırız. Bu esnaf uzaydan gelmedi. Bizim eğitim çalışmalarımız var. Biz insanlara yardımcı oluyoruz. Bu sene turizmin iyi olacağına inanıyorum. Diğer bölgeleri gezen turistler aradıklarını bulamadı. Ocak-şubat aylarında geçen yıla göre yüzde 21 artış var. Korkunç bir artış var” ifadelerini kullandı. AK Parti’li Arif Tok da, “Esnaf  ve esnafın yanında çalışanlar için bir eğitim çalışması önerimiz olmuştu ama bununla ilgili bir şey göremedik” dedi.

‘Keşke çalışmaları takip etseydiniz’

Yücel de,  “Keşke eğitimle ilgili çalışmaları takip etseydiniz. Bilimsel çalışmalar nedeniyle biz üniversitelerle çalışma yapmayı kendimize ilke edindik” diye cevap verdi.

Alanya Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi (3)
Meclis toplantısı sonunda üyelere Cuma Pazarı ile ilgili proje sunuldu.

‘Komisyon yapılabilecekleri tespit edebilir’

CHP’li Mehmet Kural,  ‘Esnaf ve Turizm Komisyonu sezon öncesinde yapılabilecekleri tespit edip,  oda başkanları ile görüşüp önümüzdeki sezon için bir rapor hazırlayabilir” dedi.  Meclis sonunda belediye tarafından Cuma Pazarı’nda gerçekleştirilecek projeyle ilgili sunum gerçekleştirildi. Sunumla ilgili konuşan CHP’li Kural,  projedeki binaya bir kat daha eklenerek binaya sinema salonlarının eklenmesini önerdi. Yücel,  “Mahkeme kararı sonuçlanınca ülkemizin en iyi gençlik ve kültür merkezini yapmak istiyoruz. Biz yaşayan bir kültür merkezi istiyoruz” diye konuştu. Bir sonraki meclis toplantısı 3 Nisan Salı günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek.

Önceki İçerikFetih kutlamaları Ortaylı konferansıyla sona erdi
Sonraki İçerikMoneta’da tasarımlar sergilendi