Belediye meclisi toplandı

Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlık ettiği toplantıda önce meclis yoklaması yapıldı.

Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. -2
Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Toplantıya AK Parti grubundan Emin Hatipoğlu, Ahmet Büküs, CHP grubundan Eray Erdem, MHP grubundan Abdullah Sönmez, Kerim Aydoğan mazeret bildirerek katılmadılar. Toplantıda konuşan AK Parti Grup Sözcüsü Kerim Başkaptan, Afrin’deki harekatta Türk askerine başarılar diledi. Başkaptan, “Ülkemizi hiçbir yabancı güç bölemeyecek. Dularımız onlarla beraber” dedi.

“Askerlerimiz teröristleri silip süpürecek”

CHP Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş da, “Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış vatanımızda terör örgütlerine karşı düzenlenen operasyonda şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Askerlerimizin teröristleri silip, süpürüp temizleyeceğine inanıyorum” diye konuştu.

“Sorunları bırakıp birleşebiliyoruz”

MHP Grup Sözcüsü Mustafa Tuna da, “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözünü ülkede, millette görüyoruz. Demek ki başımızda bir sıkıntı olunca diğer sorunları bir kenara bırakıp birleşebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“2018 çok bereketli bir yıl olacak”

Başkan Yücel de, “Bu söylemlerinizden sonra duygulanmamak elde değil. Ne mutlu Türk’üm diyene. Şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. EMITT Fuarı’na katıldık. Son günlerin en renkli, güzel fuarlarından biriydi. 2018’in çok bereketli bir sezon olacağı inancındayız. Turizmi en iyi yapan devlet ve milletlerdeniz. En güzel doğal güzellikler, gastronomi, hizmet sektörü bizde. Bu sezonun iyi olacağına inanıyorum. MHP’nin kuruluş yıldönümünü de kutluyorum” dedi.

Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

“Yanlış anlaşılma var”

Toplantıda CHP’li Nefise Develioğlu da kentsel dönüşümde vatandaşlar arasında yanlış anlaşılma olduğunu söyledi. Başkan Yücel, “Vatandaşları mağdur etmek istemiyoruz. Birkaç parselin birleşmesiyle yeni bir imarın oluşacağı inancındayım” diye cevap verdi.

“Yeni Ve Konforlu Yollar Olacak”

Mecliste AK Parti’li vekillerin Çevreyolundaki Alanya- Gazipaşa arasındaki yollara tali yollar açılmasıyla ilgili yol açılması talebi hakkında da konuşan Yücel, “Arkadaşlar ihtiyaç olan her yerde. Hem yeni yollar açacağız. Hem de konforlu yollar olacak. Bölgede sessiz asfalt uygulaması da yapıyoruz. Bu Alanya Belediye’sinin bir uygulaması. Bütün hızlı uygulamalar hızlı şekilde yapılacak” dedi.

“Sıkıntılar size de bize de geliyor”

Başkaptan da, “Bazı yerlerde sıkıntılar size de bize geliyor. Bazı sıkıntıları meclis gündemine taşımak istedik. Fen İşleri Müdürlüğü bir çalışma yapar, meclisi bilgilendirirse seviniriz” diye konuştu.

“Ulaşım ve master planı hazırlayacağız”

Fen İşleri Müdürlüğü’nün önümüzdeki mecliste sunulmak üzete bir çalışma yapmasını isteyen Yücel, kısa vadede ulaşım ve master planını da hazırlayacağız” cevabını verdi.
Cimrin Motosiklet Sorununa Değindi
AK Parti’li Ş. Cimrin, “Ucuz halk pazarında motosikletler içeri çok giriyormuş. Aileler bundan rahatsız. Ayrı bir motosiklet parkı olmalı” dedi. Yücel parkın oluşturulacağını söyledi.

“Mart ayında sorunu çözeceğiz”

AK Parti’li Mehmet Şenli’nin “Atatürk Caddesi’nde trafik sorunu yaşanıyor. Cambaz gibi olmak lazım” sözleriyle ilgili konuşan Başkan Yücel, “Yeni yapılan yolda 1-2 kilometrede park sorunu çözüldü. Mahmutlar, Cebeci Caddesi, Yangılı ve Kestel’e kadar yolu düzenledik. Mart ayına kadar tamamlayacağız. Orayı dizayn edeceğiz. Mart ayında sorunu çözeceğiz” diye konuştu.

“Vitrin sistemini canlandırabiliriz”

CHP’li Gökhan Sipahioğlu, “Esnaf çarşı merkezi cazibesini kaybetti, turistler mahallelerden gelmiyor diyor. Bu caddelerin altını be üstünü barıştırmak lazım. Bu çarşı eski. Cadde flarosanı yitirdi. Çarşılara ‘Alaattin Çarşı’sı gibi isimler verip çarşılara bir kapı da yapabiliriz. Vitrin sistemini tekrar canlandırabiliriz” ifadelerini kullandı.

“Yol daha ne kadar kapalı kalacak”

CHP’li Erkan Demirci, “Çevre yolunda üst geçit var. Bugün o yol açık mı kapalı mı bilmiyorum. Ne kadar daha kapalı kalacak? Yükseklik konusunda çalışma yapılmıştır ama bir gün bir kamyon burayı götürür mü?” şeklinde konuştu.

“Günahı çok olan kullanmasın”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Başkan Yücel de, “Burası Alanya Belediyesi tarafından yapılıyor.
Karşılıklı taşıyıcı ve askı üzerine bir üst geçit yapılıyor. Hem asansörlü bir üst geçit olacak. Karayolları kullanımının zorlaştığı için son yıllarda alt geçit yapmıyor. Üstgeçit kullanım konusunda güzel bir üstgeçit olacak. Günahı çok olan da kullanmasın. UKOME’dan izin alındı. 15-20 günde buradaki çalışmalar bitecek” dedi.

“Bin kilometre asfalt yapsak da yetmez”

CHP’li Erdoğan Toktaş’ın basında sürekli ‘Alanya’ya müjde’ ‘Asfaltsız yol kalmadı’
gibi haberler çıktığını hatırlatması üzerine konuşan Yücel, “800 kilometrenin üzerinde asfalt yapıldı. Bazen yaptığımız yerde 2 kez çalışma yapmak zorunda kalıyoruz. Alanya 22 ilden büyük ve yaşayan bir şehir. Bin kilometre asfalt sa yapsak yetmez. Alanya’da yaşayanların merkezde ve yaylalarda evleri var. Aynı konforu yayla ve mahallelerde yaşatmak için çalışıyoruz. Kısıtlı imkanlarla çalışıyoruz” diye konuştu.

“İnanın güzel şeyler üretiyoruz”

Toktaş’ın Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun Alanya Belediyesi’nin yatırımda sınıfta kalan belediyelerle ilgili sözünü hatırlatması üzerine Yücel,
“Alanya Belediyesi 19 ilçede yatırım bütçesi en büyük belediye. Şu anda bütçesinin yüzde 70-80’i ile personel bütçesi ödeyen belediyeler var. İnanın güzel şeyler üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Vali meyveli ağacı taşlamış”

Bunun üzerine Toktaş, “Sayın valiyi bilgilendirmek lazım. Meyveli ağacı taşlamış” dedi. Yücel de, Alanya Belediyesi’nin yatırım bütçesinin Karayolları ve DSİ ile karşılaştırılmaması gerektiğini söyledi. Bir sonraki meclis toplantısı 6 Mart Salı günü saat 14. 00’de gerçekleştirilecek.

Önceki İçerikVJ Bülent yıllar sonra ortaya çıktı
Sonraki İçerikFinliler Macide’deydi