Bitlis’ten gelen misafirler

Bitlis’ten gelen misafirler
Bitlis’ten gelen misafirler

‘Biz Anadolu’yuz Projesi’ kapsamında Bitlis’ten Antalya’ya gelen 178 öğrenci Düden Park ve Hayvanat Bahçesini gezdi. Büyükşehir Belediyesi’ne ait Zıp Zıp Park’ta doyasıya eğlenen öğrenciler ilk kez deniz görmenin heyecanını yaşadı.

Bitlisli öğrenciler (7)İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, Doğu ve Güney Doğu bölgelerinden 50 bin çocuğun batı illerini tanımasını ön gören ‘Biz Anadolu’yuz Projesi’ kapsamında Bitlis’ten gelen 178 çocuk Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin Düden Park’taki yemek ikramına katılan öğrenciler ardından parkı gezdi. Hayvanat Bahçesini gezen öğrenciler farklı hayvanları görmenin hem heyecanının hem şaşkınlığını yaşadı. Bitlisli öğrenciler günün sonunda Türkiye’nin en büyüğü olan Büyükşehir Belediyesi Zıp Zıp Park’ta doyasıya eğlendi.

Bitlisli öğrenciler (8)Sanki iki gökyüzü var sandım.
Antalya’ya ilk kez geldiğini dile getiren Rukiye Aksu “Tarihi yerleri gezdik ve çok beğendim. Denizi görünce sanki iki tane gökyüzü varmış gibi hissettim. Buraya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.
Hayatımda ilkkez deniz gördüm.
Bitlis Selahattin Eyyubi Ortaokul öğrencisi Sueda Dinç, “Buraya kışlık kıyafetlerimizle gelmiştik ama Bitlis’e göre çok sıcak bir şehirmiş. Antalya çok güzel. Bol bol fotoğraf çektiriyorum. Hayatımda ilk kez deniz gördüm. Denize baktığım zaman kendimi çok rahatlamış ve özgür hissettim. Bu çok güzel bir duyguydu ” dedi.

Rukiye Aksu
Rukiye Aksu

Antalya Valisi ve Belediye Başkanı’na teşekkür
Daha önce hiç Hayvanat Bahçesine gitmediğini söyleyen Ömer Tahir Orucan, hayvanları görmenin heyecan verici olduğunu dile getirdi. Orucan, “Daha önce keçi görmüştük ama keçinin bu kadar farklı türü olduğunu ilk kez burada görüyorum. Aslanları, kaplanları canlı görmek heyecan verici. Antalya’yı çok beğendim. Buraya gelmemizde katkısı olan Antalya Valimiz ve Belediye
Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ömer Tahir Orucan
Ömer Tahir Orucan

Antalyalılar da Bitlis’e gelsin.
Kardeşi Sefa Orucan ise “Görmediğimiz bilmediğimiz ve tanımadığımız kültürleri görmeye geldik. Geldiğimiz günden beri çok keyifli zaman geçiyoruz. Antalya’yı çok sevdim. Bizler buraya gelerek bu kültürü tanıyoruz. Antalya’dan, Çanakkale’den İzmir’den arkadaşlarımızın da doğuya gelmelerini istiyorum. Bizde onlara kendi kültürümüzü yerinde göstererek tanıtmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sefa Orucan
Sefa Orucan
Hakan Ok
Hakan Ok

Burayı yapanın ellerinden öperim.
Zıp Zıp Parka hayran kaldığını anlatan Hakan Ok, “ Zıp Zıp Parkı çok sevdim burada çok keyifli zaman geçirdik. Balonlarda oynadık zıpladık. Burayı yapanların ellerinden öperim” dedi.

Sueda Dinç
Sueda Dinç

ZIP ZIP PARK ÇOK EĞLENCELİ.
Helin Karatay da şunları söyledi: “Çocuklar için yapılan Zıp Zıp Parkı çok beğendim. Burası çok harika bir yer. Balonlar, macera parkurları, trambolinler çok güzeldi, çok eğlendim. Biz Anadolu’yuz Projesi, farklı kültürlerin tanıtılmasının en güzel yolu. Bu projeye katkı koyan herkese teşekkür ediyorum.”

Bitlisli öğrenciler (5)

Bitlisli öğrenciler (2)

Bitlisli öğrenciler (1)

Bitlisli öğrenciler (3)

Bitlisli öğrenciler (4)

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikAFSAK eğitimi başlıyor
Sonraki İçerikALKÜ’de görkemli tören