Burcu Baba ODTÜ’de konuştu

Burcu Baba ODTÜ'de konuştu
Burcu Baba ODTÜ'de konuştu

Türkiye Zeka Vakfının her yıl düzenlediği Zeka ve Yetenek Kongreleri’nin beşincisi , Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kültür Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Burcu Baba ODTÜ'de konuştu

Türkiye’nin dört bir yanından eğitimci, öğrenci ve ebebeyini buluşturan kongrede Bahçeşehir Koleji Alanya Kurucusu Burcu Haboğlu Baba da konuşma yaptı. Matematik Öğretmeni olan Burcu Baba, konuşmasında Bahçeşehir Koleji Alanya’yı kurma amaçlarını ve eğitime olan bakış açılarını da anlattı. Baba, “Biz eğitimci olarak neyi ne için yaptığımıza ve neye ulaşmak istediğimize odaklandık. Her zaman eğitimci olarak üç nokta üzerinde durduk. Bunlar sırasıyla yaratıcılığın gelişimi, yılmaz bireylerin yetiştirilmesi ve bilimsel bir metotla öğrencilerin bireysel özelliklerinin tespitidir. Bunların tamamını matematik oluşturuyor. Matematiği ders olarak değil, algılama sanatı olarak görmeliyiz. Böylece kendimizi daha iyi anlarız” dedi. Kongreye, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 41 konuşmacı katıldı. Kongre kapsamında uzman gözetiminde 5 ayrı atölye çalışması yapıldı.

Burcu Baba ODTÜ'de konuştu -2
Burcu Baba

Böyle önemli bir kongrede Bahçeşehir Alanya Koleji olarak yer almaktan mutluluk duyduklarını belirten Bahçeşehir Alanya Koleji Genel Müdürü Cihan Baba, “Eğitimde fırsat eşitliğini savunan ve Türkiye Zeka Vakfı gibi büyük kuruluşlara katkı sağlayan bir kongrede Bahçeşehir Koleji Alanya kurucusu ve eşim Burcu Haboğlu Baba’nın yer alması bizleri gururlandırdı” şeklinde konuştu.

Burcu Baba ODTÜ'de konuştu -3

Burcu Baba ODTÜ'de konuştu -4

Burcu Baba ODTÜ'de konuştu -5

Burcu Baba ODTÜ'de konuştu -6

Önceki İçerikInstagram’da Öne Çıkanlar (481. Hafta)
Sonraki İçerikBanana’da muhteşem düğün