Büşra Alnıtemiz, “İyi ki Alanya’dayım”

“İyi ki Alanya’dayım”

Geçtiğimiz yıl Aleyna Tilki konseri öncesinde sahneye çıkarak Alanyalılar ile ilk kez buluşan Büşra Alnıtemiz, son 1 yıldır sesi ve repertuvarı ile Alanya’nın en çok konuşulan sanatçılarından biri oldu. Büşra Alnıtemiz, müziğini ve Alanya günlerini Albüm’e anlattı.

“İyi ki Alanya’dayım”

Müziğe ne zaman başladınız?

23 yaşındayım ve müziğe ilkokul birinci sınıfta öğretmenim sayesinde başladım. İlk söylediğim türkü “Kınalı Kar” oldu. O gün bugündür şarkı söylüyorum. Liseler arası Türk Sanat Müziği Yarışması’nda ikinci oldum. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü okurken tiyatroyla da ilgilendim. Alçak gönüllülük çizgilerinin dışına çıkıyorum ama başrol oynadım tiyatro oyununda. Üniversitede okurken “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldım. Ebru Gündeş ve Hadise takımlarına almak istediler. Hadise ile devam ettim yarışmada.

JOKER2
Büşra Alnıtemiz

Üniversiteden sonra neler yaptınız?

Mezun olduktan sonra Akbulut Sanat sahibi prodüktörüm ve menajerim Harun Akbulut ile tanıştık. Daha sonra single çalışması için çalışmalara başladık. BKM Mutfak sahnesi başta olmak üzere birçok sahne deneyimim oldu İstanbul’da.

büşra-alnıtemiz-02
Büşra Alnıtemiz

Alanya’ya geliş hikayenizi anlatabilir misiniz?

Menajerim Harun Bey’in Alanya’da düzenlediği organizasyonlar vesilesiyle Alanya’yı tanıma fırsatı buldum. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde Yusuf Güney ile birlikte Bahar Şenliği’nde birlikte sahne aldık. Sonrasında Aleyna Tilki konserinde ve Alanya Karadenizliler Derneği gecesinde sahne alarak Alanyalılar ile kaynaşmış olduk.

 

Bugünlerde neler yapıyorsunuz?

Şu anda single çalışmasına devam ediyoruz. Çıkacak olan single için klip çekimlerine hazırlanıyoruz. Bu arada Alanya’daki birçok popüler mekandan teklif aldım. Son bir aydır Leman Kültür’de her Salı ve Cumartesi akşamı sahne alıyorum.

 

Single hakkında bilgi verebilir misiniz?

Single sürpriz olacağı için çok fazla bilgi vermek istemiyorum aslında. Ancak şunu söyleyebilirim ki single pop şarkı olacak. Sahnede sadece pop müzik değil birçok tarzda şarkı söylüyorum ancak single için pop müzik tercih ettim.

büşra-alnıtemiz-joker-01
Büşra Alnıtemiz

Müzik ve sahne dışında neler yapıyorsunuz?

Ailesi Üsküp – Makedonya – Bulgaristan dolaylarından gelmiş birisi olarak Alanya bana çok sıcak geliyor. Denize girmeyi seviyorum ancak Sapadere ve Dimçayı benim için çok daha vazgeçilmez. Çünkü soğuk suyu daha çok seviyorum. Ayrıca Alanya’da bir de atom içmeyi seviyorum. Çünkü burada herşey daha doğal İstanbul’a göre. Portakalı, muzu ve diğer meyveleri. Alanya’da yapmaktan en çok hoşlandığım şeylerden biri de Kale’de gezmek. Son olarak dansa başlamayı düşünüyorum bugünlerde. Alanya’da dans etmeyi de geliştirmiş olacağım.

büşra-alnıtemiz-Harun-Akbulut-01
Büşra Alnıtemiz, Harun Akbulut

Müzikle uğraşmasaydınız neyle uğraşmak isterdiniz?

Tiyatro tabiki. Çünkü bu yılın başlarında Ah Süreyya Müzikali’nde başrol oynadım ve hayatımın en güzel deneyimlerinden biriydi bu. İstanbul Etiler My Cabaret’te sahnelemiştik ve çok beğenildi. 4 sahne yaptık ve single çalışmaları nedeniyle ara verdim.

Harun-Akbulut-Büşra-Alnıtemiz-JOKER
Harun Akbulut, Büşra Alnıtemiz

Önümüzdeki dönemde Büşra’yı dinlemek isteyenleri neler bekliyor?

Single ile ciddi bir başarı elde edeceğimi umuyorum. İnsanlar beni sevip dinlediği sürece müzik yapıp, şarkı söylemeye devam edeceğim.

 

Fotoğraflar: Burcu Karsantı Atam

Önceki İçerik“Cildinizi dermatologlara emanet edin”
Sonraki İçerikSanatla uğraşın, kötülüklerden uzak durun