Büyükşehir Alanya’da bayrama hazır

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken önlemleri aldı.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken önlemleri aldı. Zabıta, İtfaiye, ASAT başta olmak üzere birçok birim Kurban Bayramı süresince görev başında olacak. Bayram süresince Zabıta Nöbetçi ekipleri, hem denetim yapacak hem de şikayetleri değerlendirecek. Vatandaşlar, şikayetlerini 153 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada vatandaşların bayramını kutladı ve Büyükşehir olarak bayrama hazır olduklarını söyledi. Güney açıklamasında “ 1 Eylül’de hep birlikte Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Hükümetimizin bayram tatilini 10 güne çıkarması nedeniyle kentimize yerli vatandaşlarımızın da gelmesiyle yoğun günler geçireceğiz. Bu tatil günlerinde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyesi her türlü tedbiri aldı. Tüm birimlerimiz tatil boyunca nöbetçi ekipler bulunduracak ve yaşanan olumsuzluklara anında müdahale edecek. Diğer yandan Kurban Bayramı’nın başta ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne barış huzur, kardeşlik getirmesini temenni eder, tüm vatandaşlarımızın bayramını kutlarım “ dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney-2

Asat’ta da nöbetçi ekip bulunacak

Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü de su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında nöbetçi personel bulunduracak. ASAT yetkilileri, herhangi bir su arızası durumunda vatandaşların ALO ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat arayabileceklerini kaydetti. İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram boyunca görevde olacak. İtfaiye ekipleri, Antalya sınırlarında 24 saat çalışmalarını sürdürecek. Merkez Grup başta olmak üzere, ilçelerdeki itfaiye ekipleri ve motorize ekipler, olası bir yangına ya da kurtarmaya karşı 24 saat hazır olacak. Vatandaşlar, yangın ihbarını ALO İTFAİYE 112 numaralı telefona bildirebilecek.

Önceki İçerikMustafa Tuna’dan Türel’e teşekkür
Sonraki İçerikAyhan Sicimoğlu Alanya’ya geliyor