Can’dan ve Cam’dan Yansımalar sergisi açıldı

Can’dan ve Cam’dan Yansımalar sergisi açıldı

 

Kızılkule yanında bulunan Toprak Ev sergi alanı, Gazi Üniversitesi Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi olan Reyhan Yüksel Gemalmayan’ın , “Can’dan ve Cam’dan Yansımalar” adını verdiği kişisel cam sergisine ev sahipliği yapıyor.

Can’dan ve Cam’dan Yansımalar sergisi açıldı

Gazi Üniversitesi Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi olan Reyhan Yüksel Gemalmayan, “Can’dan ve Cam’dan Yansımalar” adını verdiği kişisel cam sergisini Alanya’da açtı. Eski uygarlıklardan günümüze kalmış kadın figürlü heykelciklerin yer aldığı serginin açılış törenine Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura ve çok sayıda sanat dostu katıldı. Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Reyhan Gemalmayan, sergide yer alan eserleri tanıttı. Kızılkule yanında bulunan Toprak ev sergi alanında yer alan sergi, cumartesi akşamına kadar açık kalacak.

Can’dan ve Cam’dan Yansımalar sergisi açıldı

Sergi ile ilgili kısa bir açıklama yapan Gemalmayan, “İster resmederek, ister kil ile şekillendirerek, ister bir taşı bir ahşabı yontarak sentezlediğiniz duyguyu düşünceyi candan alıp malzemeye aktardığınızda artık ortada sadece boya, kil, ahşap, taş malzeme yoktur. Size ruhunu sunan sizinle iletişime geçen değer sunan bir anlatım vardır. Can’dan ve Cam’dan  yansımalar,  idollerimizi  ve değerlerimizi bizi anlatan bir sergidir.” dedi.

Can’dan ve Cam’dan Yansımalar sergisi açıldıCan’dan ve Cam’dan Yansımalar sergisi açıldı

Önceki İçerikCaz günleri bugün başlıyor
Sonraki İçerikMbilla Etame David People’da