Cengiz Kurtoğlu ve Hüsnü Şenlendirici mest etti

Alanya Gökbel Festivali
Cengiz Kurtoğlu ve Hüsnü Şenlendirici Gökbel’de mest ettiler

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl Gökbel Yaylası’nda 15’incisi düzenlenen Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin açılış gecesinde on binlerce kişi Hüsnü Şenlendirici ve Cengiz Kurtoğlu konserleriyle coştu.

alanya-gokbel-yagli-gures (25)

ON BİNLER BU KONSERLE COŞTU

Konser meydanını hıncahınç dolduran on binlerce kişi önce Hüsnü Şenlendirici’nin klarnet resitali ile ardından da arabesk müziğin efsane isimlerinden Cengiz Kurtoğlu’nun muhteşem performansıyla coştu. Alanı dolduran on binlere hitap eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, konuşmasına Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yılında vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de minnetlerini ileterek başladı. Başkan Yücel, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Bütün medeniyetleri, bütün eserleri ile, gözümün önüne dikseler, benim gözüm, benim duygum, benim sevgim, yine ıssız dağlar başında yanık kavalını üfleyen yarım çarıklı Türk çobanındadır’ sözlerindeki gibi, yaylalar bizim sevdamızdır. Yörük kültürü bizim vazgeçilmez değerimizdir. Özünü ve kültürünü kaybetmemiş Anadolu insanı bizim başımızın tacıdır.” dedi.

alanya-gokbel-yagli-gures (8)

Başkan Yücel, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Gökbel’in gönlümüzde hep ayrı bir yeri var. Çünkü biz, her görev süremizin bitiminde buradan sizlerle vedalaştık. Ancak bizlere inandınız, bizlere güvendiniz, her seferinde emaneti tekrar ehline teslim ettiniz. Bana duyduğunuz güven ve ekibime verdiğiniz destek için tüm Alanya halkına, sizlere ve tüm gönül dostlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Her zaman bana olan sevginize ve güveninize layık olmaya gayret ettim. Bundan sonra da çizgimizden, duruşumuzdan taviz vermeden, samimiyetten, mütevazilikten ayrılmadan sizin mutluluğunuz ve refahınız için çok çalışacağız. Artık yeni bir sistemle, yeni bir sayfa açıp; yeni bir başlangıç yapıyoruz. Kentimizin dününü de, bugününü de çok iyi biliyoruz, yarınlarını hazırlıyoruz. Bizim hedeflerimiz var, bizim ideallerimiz var; bizim yapacak daha çok işimiz var. Sizlerden aldığımız güç ve destekle; Alanya’yı daha yaşanabilir, refah seviyesi daha yüksek bir noktaya taşıyıp, ulusalda ve uluslararasında parmakla gösterilen bir kent yapacağız. Şehrimizi her yönüyle geliştireceğiz; turizmde de tarımda da, kültürel ve sosyal faaliyetlerde de en üst seviyeye taşıyacağız. Bizler var olduğumuz sürece de, güreş festivalimizi devam ettireceğiz. Gelecek yıl, aynı çoşku ve heyecanla Gökbel’de buluşmak dileğiyle.”

alanya-gokbel-yagli-gures (4)

Konuşmaların ardından Başkan Yücel, Hüsnü Şenlendirici ve Cengiz Kurtoğlu’na çiçek ve üzerlerine resimlerinin işlendiği su kabağı hediye etti. Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu da üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu 82 numaralı forma hediye etti.

alanya-gokbel-yagli-gures (17)
Önceki İçerikİş adamı Tufan’ın mutlu günü
Sonraki İçerikBaba oğul başbaşa