Çiçekler de Ağlar sizi bekliyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) Kır Çiçekleri Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerinin oynayacağı Nilbanu Engindeniz tarafından yazılıp yönetilen 'Çiçekler De Ağlar' adlı oyun 10 Mart'ta Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) sahnelenecek.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Kır Çiçekleri Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerinin oynayacağı Nilbanu Engindeniz tarafından yazılıp yönetilen ‘Çiçekler De Ağlar’ adlı oyun 10 Mart’ta Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) sahnelenecek.

‘Çiçekler De Ağlar’ ile ilgili AKM’de düzenlenen lansmana oyunun yazar ve yönetmeni Nilbanu Engindeniz ve oyunda yer alan öğrenciler katıldı. Yazar ve yönetmen Nilbanu Engindeniz, ÇYDD’nin Kır Çiçekleri Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencileri ile beraber ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik ‘Çiçekler De Ağlar’ adlı bir gösteri hazırladık. 10 Mart Pazar günü saat 18.00’de AKM’de bu gösterimizi kadınlara hediye olarak sahneleyeceğiz. Ben bütün genç arkadaşlarıma bu gösteride yer aldıkları, buna cesaret gösterdikleri, kırlardan kent uzandıkları ve tiyatro ile tanıştıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOK GÜZEL OLACAK

Oyunda yer alan öğrencilerden Ayşe Yılmaz da, “Öncelikle Engindeniz’e bize maddi ve manevi destek olduğu için teşekkür ediyoruz. Kendisi önce yurdumuza gelmişti, Oyunda görev almak isteyenleri sormuştu. Biz de gelmek istedik. Bu kadar mükemmel olacağını asla düşünmüyorduk ama şu an fark edebiliyoruz ki çok güzel bir şey olacak” diye konuştu.

OYUN SOSYAL MESAJ OLACAK
Zehra Sezer de, “4 yıldır yurtta kalıyorum. Bu gösteri nedeniyle annem ve babamla çok tartıştım ama ortaya güzel bir şey çıkardık. Herkesi 10 Mart’ta buraya davet ediyorum. Sadece gösteri değil, çok güzel bir sosyal mesaj olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ÇOK DEĞERLİ VAKİT GEÇİRDİM
Gamze Bacak ise, “6 aydır Engindeniz ile kalıyorum. Hem oyunun asistanlığını hem de nefsi müdafaa avukatını canlandırdım. Engindeniz sayesinde inanılmaz şeyler yaşadım. Çok eğlenceli vakit geçirdim. İnanılmaz günlerimiz oldu. Bize son birkaç ay içerisinde çok şeyler kattığına inanıyorum. Herkesin bu gösteriye gelip kesinlikle izlemesini tavsiye ediyorum” dedi.

Önceki İçerikŞeyma Subaşı, kendisini eleştirenlere sert çıktı
Sonraki İçerikYüzleşme galası Alanya’daydı