Cihan Nacar açıkladı: ‘Tacı alınmayacak’

Miss Turkey 2018 jüri üyelerinden Cihan Nacar, yarışmada birinci olduktan sonra estetikli fotoğrafları ortaya çıkan Şevval Şahin’in tacının elinden alınmayacağını söyledi.

Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin’in estetikli fotoğrafları ortaya çıktı. Konuyla ilgili jüri üyelerinden Cihan Nacar, sağlık için burun ameliyatı olduğunu düşündüğünü ve tacının geri alınmayacağını söyledi.

“ESTETİK KABUL EDİLEMEZ!”

Miss Turkey 2018 birincisi olan Şevval Şahin ‘in estetik operasyon geçirdiğinin öğrenilmesinin ardından jüri üyelerinden Cihan Nacar, Şevval Şahin ile henüz görüşmediğini ancak burun ameliyatını sağlık için yaptırdığını düşündüğünü söyledi. Nacar, “Bir güzellik yarışmasında sağlık hariç estetik kabul edilemez” dedi.

TACI GERİ ALINACAK MI?

Nacar, tacının geri alınmasıyla ilgili, “Şevval aslında çok iyi bir model. London Fashion Week’te defalarca yürümüş, tasarımcıların peşinden koştuğu bir model. Yine söylüyorum sağlık sorunu için yaptırdığını düşündüğüm için de tacının elinden alınması söz konusu değil!” şeklinde konuştu.

ŞEVVAL ŞAHİN’E TEPKİLER BÜYÜYOR

Şevval Şahin geçen hafta birinci seçildiği Miss Turkey 2018 yarışması için birçok kişi “Daha güzeller vardı”, “Neden bu kız seçildi?” şeklinde serzenişte bulundu. Tartışmalar devam ederken ertesi gün sevgilisi Syed Amir-Ali Kirmani ve paylaşımları sosyal medyada gündem olurken, Şevval Şahin’in eski estetiksiz fotoğrafı ortaya çıktı. Böylelikle Şahin’in tacının elinden alınabileceği gündeme geldi.

ÖZGEÇMİŞİNE ESTETİKSİZ FOTOĞRAF KOYMAMIŞTI

Moda tasarımcı ve yarışmanın jürilerinden Cihan Nacar yarışmacıların geniş kapsamlı özgeçmiş hazırladıklarını ancak Şevval Şahin’in fotoğrafları arasında estetiksiz haline dair fotoğrafın olmadığını belirterek, sözlerine şunları ekledi: ”Estetikli olduğuna dair çıkan haberleri gördüğüm anda tüm fotoğraflarını inceledim. Henüz Şahin ile konuşmadım ama fotoğraflara baktığınızda vücudunda sadece burnunda estetik olduğunu gördüm. Ve estetiği sağlık için yaptırdığını düşünüyorum. Kaldı ki dudakta botoks, kalçada ya da göğüste estetik gördüğümüzde kurul olarak hemen eledik. Çünkü bir güzellik yarışmasında sağlık hariç estetik kabul edilemez.”

“GÜZELLİK SADECE DIŞ GÖRÜNÜŞ DEĞİL”

Yarışmanın jüri üyeleri arasında bulunan Estetik Cerrahi Uzmanı Bülent Cihantimur şu açıklamayı yaptı: “Hiçbir uluslararası yarışmanın kurallarında, yarışmacılar ‘estetiksiz olmalıdır’ ibaresi yer almaz. Birinci seçtiğimiz Şevval Şahin kendisine son derece yakışan ve doğal bir görüntüyle bütünlenmiş estetik operasyonlar geçirmiş. Güzellik sadece dış görünüş değil ki, bizi yurtdışında gidip temsil edebilecek altyapıya sahip olması, eğitimi, yürüyüşü, proporsiyonu, duruşu, hareket ve tavırları bir bütün olarak değerlendirilir. Kendisinin birinciliği sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum, başarılar diliyorum.”

 

ŞEVVAL ŞAHİN KİMDİR?

Mankenlik yapan Şevval Şahin, 1999 İstanbul doğumlu.

Üniversite eğitimini University Of East London’da alan Şevval Şahin, Fashion Marketing bölümünün 1. sınıf öğrencisidir.

1,82 boyundaki Türkiye güzeli Şevval Şahin’in doğal halleri sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımları:

Önceki İçerikÇağla Şikel: ‘Köpek gibi çalışıyorum’
Sonraki İçerikJazz heyecanı Karsu Dönmez ile başladı