CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü AGC’deydi

CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim
CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim

AGC Center’da düzenlenen kahvaltıya Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ile cemiyetin yönetim kurulu üyeleriyle gazeteciler katıldı. Kahvaltının ardından ilk sözü alan AGC Başkanı Dim, Türkiye’de elektriğin özelleştirileceği ilk zamanlarda herkesin kaygı duyduğunu hatırlatarak “Yaşadığımız bölgede, Alanya’da, Antalya bölgesinde de CLK Akdeniz Elektrik kurulduğu ve devraldığı zaman da bu kaygılarımızı o zamanki yöneticilerle paylaşmıştık. Özelleştirme Türkiye ve toplumumuz için yeni bir kavram. Belki yıllardan beri yapılageliyor ama temel tüketim maddelerimiz su, elektrik gibi konularda biraz kaygılandırıyor ister istemez bizi kaygılandırıyor. Ancak aradan geçen süre içerisinde gördük ki özelleştirmenin yararlı tarafları var. Özellikle yaratılan rekabet ortamında tüketiciye yansıyan olumlu şeyler oldu. Fiyatlandırmada, tarifenin değişmesinde ve kullanıma göre fiyatlandırma gibi konularda büyük kolaylıklar sağlandı” dedi. CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli ise basın açıklamasında “Elektrik piyasası özelleşti ve serbestleşti. Kısmen serbestleşti ve serbestleşmeye de devam ediyor. Bu kapsamda biz de Burdur, Isparta bölgesi ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’ye elektrik satışı faaliyetinde bulunuyoruz. Burada söylemek istediğimiz şu, şu anda 2400 kW saat ve üzeri yıllık tüketimi olan abonelerimiz yani aylık ortalama 82 TL fatura ödeyen abonelerimiz indirimli elektrikten yararlanmak için bize başvurabilir. Bu önemli bir fırsat. Biz şirket olarak sadece indirimli elektrik sunmuyoruz. İndirim istemeyen müşterilerimize ekstra faydalar sunmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

“İllegal ödeme noktalarına dikkat edin”

Fatura ödeme konusunda müşterilerini illegal ödeme noktalarına karşı uyaran Değerli, sözlerine şu şekilde devam etti : “Burada son olarak vurgulamak istediğim nokta fatura ödemeleriyle ilgili. Bizim fatura ödemelerini aldığımız yerler öncelikle kendi şubelerimiz, N kolay bayileri, bankalar ve PTT. En büyük sıkıntımız illegal ödeme noktaları. Bu kişiler fatura ödeyen müşterilerimize bir ücret talep ediyor. Normalde bizim tüm fatura ödemelerimiz ücretsiz. Bu kişiler bizim yetkilendirdiğimiz kişiler değil. Bu noktalardan yapılan ödemelerden de CK Akdeniz olarak sorumlu olmuyoruz. Ne oluyor? Bu kişiler ödenen paraları kaçıp gittiği zaman müşterilerimiz açıkta kalmış oluyor. Faturalarını ödemiş olmalarına rağmen ödenmemiş hükmünde devam ediyor. Burada hem paralarından hem de alacakla ilgili problem yaşıyorlar. Bu kişilere aynı zamanda kredi kartı bilgilerini de emanet ediyorlar. Bu kredi kartı bilgileri çalınabilir. Kredi kartlarından müşterilerin bilgisi olmadan harcama da yapılabilir. Müşterilerin bu noktada çok dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Bizim ödeme merkezlerimiz kendi şubelerimiz, N kolay bayileri, bankalar ve PTT. Bunun dışında herhangi bir yerden para ödeyerek ya da ekstra bir şekilde lütfen ödeme yapmasınlar. Hem ilave olarak komisyon ödemiş olurlar hem de ödedikleri para bize yatmayabilir. Kredi kartları bilgileri çalınabilir. Bu noktada dikkat edilmesini istiyoruz. Biz tespit ettiklerimizi savcılığa başvurarak kapattırmaya çalışıyoruz ama bizim tabelamızı taklit ederek ya da ödeme merkezi gibi kendini göstererek işlem yapan müşteriler var. Bu müşterilerin ödediği paralar hesaplarına yatmıyor. Bu kişiler paraları alıyor. Müşterilerimizin kendi cepleri ve kendi enerji kullanımları için dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz”

Açıklamaların ardından kahvaltıya katılan basın mensuplarına teşekkür eden AGC Başkanı Dim ve yönetim kurulu üyeleri gün içindeki programlarına devam etti.

CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü AGC'deydi

Önceki İçerikHaftanın Şıkları (471. Hafta)
Sonraki İçerikKuzenler erkekliğe ilk adımı attı