Alanya baleyi sevdi

Alanya baleyi sevdi
Alanya baleyi sevdi

Alanya Belediyespor’un çocukları dansla tanıştırmak için açtığı bale kursu büyük ilgi görüyor.

Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken
Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken

Tosmur Hizmet Binası’nda 3 grup halinde bale dersi alan gizli yetenekler, hafta içi 2 saat ders görüyorlar. 5-7 ve 8-10 yaş olmak üzere iki farklı yaş kategorisinde farklı zamanlarda ders alan minik balerinlerin fiziksel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmak ve sanatsal yeteneklerine yön vermek amaçlanıyor. Temel jimnastik eğitiminin de yer aldığı bale dersleri çocukların esnek ve ritmik bir vücuda kavuşmalarına da yardımcı oluyor. Profesyonel Bale Eğitmeni Julia Dilay Ulutunçok, tarafından verilen bale eğitimi ile çocuklar öğrenirken de eğlenceli vakit geçiriyorlar.

bale

Ultunçok çocuklar baleyi çok seviyorlar

Kursa katılan çocukların son derece yetenekli olduğunu söyleyen Eğitmen Ulutunçok yaptığı açıklamada, “Çocuklar ders içerisinde bale eğiminin yanı sıra temel jimnastik hareketleri de alıyorlar. Esnek hareketler için bacak açmak, özgüveni arttırmak için duruş ve oturuş düzeltme hareketlerini müzik ve ritim eşliğinde öğreniyorlar. Çocukların kursa başladıktan birkaç ders sonra baleyi daha çok sevdiklerini ve derse severek geldiklerini görüyorum. Bir eğitmen olarak bu da beni çok mutlu ediyor.” dedi.

bale1

Erken; çocukların sosyal etkinlikjlere yönelmelerini destekliyoruz

Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, belediyespor bünyesinde değişik branşlarda 12 ay boyunca kursların devam ettiğini söyleyerek, “Bünyemizde devam eden kurslarımıza ilgi son derece yüksek. Özellikle de küçük çocuklarımıza sporu ve sanatı sevdirmek için gayret ediyoruz. Bale kursuna gösterilen büyük ilgi bizi çok memnun etti. Çocuklarımızın sosyal etkinliklere yönelmelerini çok önemsiyoruz ve destekliyoruz.” dedi.

bale2

Önceki İçerikSeren Serengil’den açıklama geldi
Sonraki İçerikInstagram’da Öne Çıkanlar (492.Hafta)