Cüneyt Darı Alanya’nın gururu oldu

Cüneyt Darı Alanya’nın gururu oldu
Cüneyt Darı Alanya’nın gururu oldu

Alanyalı mimar Cüneyt Darı ‘Uluslararası A’ Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Antalya-Belek’te inşa edilecek olan ‘Selectum Dreams Hotel’ projesiyle ‘Mimari, İnşaat ve Yapı Tasarımı’ kategorisinde yarışmaya katılan Darı, dünya genelinden birçok tasarımcıyı geride bırakarak ödülün sahibi oldu. Hazırladığı projenin üç temasının bulunduğunu açıklayan Darı, birinci temanın yetişkinlere, ikincisinin çocuklara, üçüncüsünün de 15-18 yaş aralığındaki gençler ve ailelerine hitap ettiğini söyledi. Darı, “Çevreci bir proje hazırladık.  Bu projemiz dünyada tek. Otele davet edilecek bir yazar bir hafta boyunca otelde kalacak ve gençlerle bir arada olacak. Opera sanatçıları da içerisine gençleri de davet ederek konser verecek. Gençler otelde İspanyolca dersi ve su balesi gibi eğitimlere de katılabilme imkanı bulacak. Projenin amacı çocuklara özgüven kazandırmak” dedi.

A’ TASARIM ÖDÜLLERİ NEDİR?

A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması her yıl yapılan, dünyanın önde gelen uluslararası ve jürili tasarım yarışmasıdır. A’ Tasarım Ödülleri çeşitli yaratıcı alanlarda farklı ülke ve disiplinlerden gelen sadece en iyi tasarımcıları öne çıkarmak için düzenlenir. Yarışma başvuruları ikili değerlendirmeden geçer ve deneyimli akademisyen, seçkin basın mensupları ve başarılı profesyonellerden kurulu tarafsız bir jüri heyeti tarafından değerlendirilir. A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması tüm A’ Tasarım Ödülleri sahibine A’ Tasarım Ödülü aracılığıyla şöhret, prestij, tanıtım ve uluslararası tanınma vaat eder.

A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması farklı ülke ve yaratıcı disiplinlerdeki en iyi tararım çalışmalarının tanınması için kurulmuştur. A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması’nın ilk amacı tüm ülke ve endüstri alanlarındaki en iyi tasarımları öne çıkararak iyi tasarım uygulamaları ve disiplinleri için global farkındalık yaratmaktır. A’ Tasarım Ödüllerinin en önemli hedefi ise tasarımcıları, şirketleri ve markaları topluma fayda sağlayacak üstün ürün ve projeler üretmelerini sağlamaktır.

Cüneyt Darı Alanya’nın gururu oldu

A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması’nın bilimin, tasarımın, yaratıcılığın ve teknolojinin sınırlarını zorlayarak toplumu ilerletmek gibi iyiliksever bir amacı da vardır. A’ Tasarım Yarışması tüm endüstriyel sektörlerde yaratıcılığı, orijinal fikirleri ve konsept üretimini ateşlemeyi ve ödüllendirmeyi hedefler. Ödül kazanan tasarımlara verilen A’ Tasarım Ödülü Kazanan logosu dünyanın daha iyi bir yer olmasına yardım eden orijinal, fonksiyonel ve etkin tasarıma işaret eder.

Cüneyt Darı Alanya’nın gururu oldu

Her yıl, yenilik, teknoloji, tasarım ve yaratıcılık üzerine odaklı projeler A’ Tasarım Ödülü ile ödüllendiriliyor.

Önceki İçerikPolis lokalinde renkli kına
Sonraki İçerikKabotaj bayramı kutlandı