Demet ve İbrahim anlaşmalı boşanacak

Demet ve İbrahim anlaşmalı boşanacak

Çekişmeli boşanma davası istinaf mahkemesinde değerlendirme aşamasında olan Demet Şener’in, yeniden mahkemeye başvurarak İbrahim Kutluay’a anlaşmalı boşanma davası açtığı ve çiftin anlaşmalı olarak boşanacağı açıklandı.

Evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olması ve ortak hayatın çekilmez hale gelmiş olması sebebiyle mahkemeye başvuran Demet Şener, İbrahim Kutluay ile boşanma konusunda anlaştıklarını belirtti.

demettt şener ibrahim kutluay

DAVA TEMYİZE TAŞINMIŞTI
Demet Şener’in ‘Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını’ ve ‘aldatıldığını’ ileri sürerek 2016’da de açtığı çekişmeli boşanma davası 19 Ocak 2018’de sonuçlanmış, mahkeme çiftin boşanmasına karar vermişti.
Demet Şener tazminat yönünden kararı temyiz ederek İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşımıştı.

15 TEMMUZ’DA EVLENMİŞLERDİ
Demet Şener avukatı Nezihe Hıdıroğlu aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne açtığı anlaşmalı boşanma davasında İbrahim Kutluay ile 2001’de tanıştıklarını, 15 Temmuz 2005’te evlendiklerini belirtti.

İDDİALARA ÜSTÜ KAPALI YER VERİLDİ
Evliliklerinden 13 yaşında bir kız ve 10 yaşında bir erkek çocuklarının bulunduğunu belirten Demet Şener, dava dilekçesinde İbrahim Kutluay’a açtığı çekişmeli boşanma davasındaki sadakatsizlik iddialarına iki cümle ile üstü kapalı yer verdi. Dilekçede Demet Şener’in ev adresi yer alırken, İbrahim Kutluay’ın ise iş adresine yer verildi.

demet ve ibrahim

ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR
Demet Şener’in adına avukat Nezihe Hıdıroğlu’nun mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde Şener ile Kutluay’ın aralarında kişilik farklığının bulunduğu, çok uzun süredir baş gösteren şiddetli geçimsizliğin gün geçtikçe arttığı yer aldı.

BOŞANMA İÇİN İKİ TARAFTA ANLAŞTI
Evliliklerinin her iki taraf için de çekilmez hale geldiğinin belirtildiği dilekçede, “Yaşanan olaylar tarafların sosyal ve psikolojik bütünlüklerini olumsuz olarak etkilemiş ve her iki taraf evliliklerini içinde bulundukları koşullar altında sürdüremeyeceklerini anladıklarından evlilik birliğine son vermeye karar vermişlerdir” ifadelerinin yer aldığı söylendi.

demet şener ibrahim kutluay

ANLAŞARAK BOŞANMA PROTOKOLÜ HAZIRLADILAR
Demet ve İbrahim çiftinin evliliklerinin gerek taraflar ve toplumsal bakımdan korunmaya değer bir yararın kalmadığına kanaat getirdikleri belirtilen boşanma dilekçelerinde, çiftin boşanmaya karar verdiği belirtildi.
Dilekçede çiftin ortak hazırladıkları boşanma protokolünü mahkemenin onaylayarak boşanmalarına karar verilmesi istenirken, davanın yakın tarihte görüleceği konuşuluyor.

Önceki İçerikHande Ataizi’den sert cevap
Sonraki İçerikPınar Eliçe, 300 Bin liralık kürkünü yaktı