Demirtaş Kültür Merkezi açıldı

Kurdele kesimi protokol üyeleri tarafından yapıldı
Kurdele kesimi protokol üyeleri tarafından yapıldı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Halkın bize duyduğu güvenle daha çok hizmet edeceğimize inanıyorum.  4 yıllık görev süresince vatandaşı mahcup etmedik” dedi.

Demirtaş Düğün Salonu açılış -6- kurdele kesimini protokol üyeleri hep birlikte yaptı
Kurdele kesimi protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Alanya Belediyesi tarafından yaptırılan Demirtaş Kültür Merkezi ve Düğün Salonu’nun açılışı gerçekleştirildi. Demirtaş Mahallesi’ndeki açılışa Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal, MHP Antalya Milletvekili Tarkan Akıllı, siyasiler, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. Alanya Belediyesi Mehter Takımı’nın çeşitli marşlar seslendirmesiyle başlayan açılış program saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Kültür merkezi hakkında bilgiler verilmesi sonrasında Alanya Belediyesi Zeybek Ekibi gösteriler sundu. Daha sonra açılış konuşmasını yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “6 milyon bir yatırımla tamamladığımız Demirtaş Kültür Merkezi’ni sizin hizmetinize sunuyoruz. Göreve geldiğimizde merkezde ne varsa kırsalda da o olacak dedik. Bugün o sözümüzü yerine getiriyoruz. Bu kültür merkezi Demirtaş ile 22 mahalleye hizmet verecek. Öğrencileri de unutmadık. Şimdiden 10 bine yakın kitabın bulunduğu kütüphanede öğrenciler kitap okuyacak, bilgisayar kullanacak. Buradan Demirtaş’a bir müjde daha veriyorum. Demirtaş Köprüsü’nün yapımına başladık. Sedre Av Köşkü’nü tamamladıktan sonra Avcılık Müzesi olarak açacağız. Syedra da bizim için önemli. 11 milyon TL’ye kurduğumuz asfalt plenti ile asfaltı daha ucuza üretiyoruz. 800 kilometre asfalt döktük. Kırsaldaki kızlar okusun diye Oba Kız Öğrenci Yurdu’nu, prestij caddeleri ile sayamayacağım yatırımları hizmete sunduk. 2018’de parkı, sosyal alanı olmayan bir tane mahalle olmayacak. Yeşil alanları 2, 5 kat daha artırdık. Kırsal mahallelerin birçoğu cumhuriyet döneminde alamadığı birçok yatırımı bizim dönemimizde aldı. Artık hizmet zamanı bizde. Halkın bize duyduğu güvenle daha çok hizmet edeceğimize inanıyorum. 4 yıllık görev süresince vatandaşı mahcup etmedik. Vatandaşımıza hizmet etmek için gece gündüz Alanya için çalışıyoruz. 35 milyon TL yatırımla teleferiği Alanya halkıyla buluşturduk. Alanya’nın en kısa zamanda il olacağına inanıyorum. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son 4 yılda 3 kez ziyaret ederek Alanya’ya verdiği önemi gösterdi” dedi.

“En çok açılış yaptığımız ilçe Alanya”

Demirtaş Düğün Salonu açılış -5

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal da, “En çok açılış yaptığımız ilçe Alanya. Alanya bütün belediyelere örnek olacak tarzda. İnşallah bundan sonra daha güzel açılışlar olacak” diye konuştu. Daha sonra Alanya Müftüsü Mustafa Topal önderliğinde yapılan toplu duanın ardından kültür merkezinin açılışı yapılarak binanın içerisi gezildi.

Demirtaş Düğün Salonu açılış -4

Başkan Yücel, kültür merkezinin projesini ücretsiz çizen Melike Nazifoğlu’na plaket verdi.
Başkan Yücel, kültür merkezinin projesini ücretsiz çizen Melike Nazifoğlu’na plaket verdi.

Demirtaş Mahalle Muhtarı Ramazan Mecek, Başkan Yücel’e plaket verdi.
Demirtaş Mahalle Muhtarı Ramazan Mecek, Başkan Yücel’e plaket verdi.

Mehmet Günal
Mehmet Günal

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Demirtaş Düğün Salonu açılış -3

Demirtaş Düğün Salonu açılış -2

Demirtaş Düğün Salonu açılış

Önceki İçerikAlanya Surfcasting Turnuvası başlıyor
Sonraki İçerikAlanya Ultra Trail yarışı yapıldı